اقدامات پس از جراحی بینی

1- جهت کاهش درد می توانید از قرص استامینوفن کدئین هر 4 الی 6 ساعت استفاده نمایید .
2- صبح روز بعد از عمل بینی می توانید مرخص شوید و به منزل بروید . در موارد خاص بیش از یک شب خواهید ماند
3- در مدت حضور در بیمارستان ضمن اقدامات پرستاری از کمپرس سرد هر 15-20 دقیقه به مدت 5 دقیقه استفاده نمایید .کمپرس سرد را تا 48 ساعت پس از جراحی بینی ادامه دهید .(هنگام خواب استفاده نشود .)
4- در زمان استراحت سر در زاویه 45 درجه بالاتر از سطح بدن قرار گیرد . (چند بالش زیر سر بگذارید) و سر خود را به سمت چپ و راست نچرخانید .
5- گاز جلوی بینی را در صورت خونی شدن تعویض نمایید . معمولا تا 24 ساعت و گاهی بیشتر ترشحات خونی ادامه دارد ، چناچه بیش از حد معمول باشد اطلاع دهید
6- ضمن تعویض گاز جلوی بینی چناچه خون و یا لخته اطراف نوک بینی و لب وجود داشته باشد با سرم تمیز نمایید ، می توانید محل بخیه ها را با پماد چشمی تتراسایکلین یا جنتامایسین چشمی کمی چرب نمایید .

اقدامات پس از جراحی بینی
7- در صورتیکه مش داخل بینی داشته باشید روز بعد از عمل یا دو روز بعد. مراجعه نمایید . (برای خارج کردن)
8- پس از خارج کردن مش شستشوی داخل بینی را با سرنگ ، قطره چکان و هر روشی که راحت باشید با سرم نمکی انجام دهید ، در24 ساعت چندین بار تکرار نمایید این کار تا یک ماه یا بیشتر ادامه دهید .
9- از هرگونه دستکاری بینی ، یا وارد کردن دستمال کاغذی و گوش پاک کن داخل بینی حداقل تا 3 هفته پرهیز نمایید ، در صورت عطسه کردن ، دهان را باز نگه دارید تا فشار عطسه از بینی خارج نشود
10- مایعات فراوان بنوشید ، 2 تا 3 روز از غذاهای نرم و سپس غذاهای معمولی بخورید تا دو هفته از خوردن مواد غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارند مانند سیب یا بلال بپرهیزد و از نمک ، فلفل و اویه جات استفاده نکنید .
11- در صورت ایجاد کبودی اطراف چشم از روز سوم تا هفتم از کمپرس گرم استفاده نمایید (داغ نباشد) هر نیم ساعت چند دقیقه کمپرس گرم
12- روز پنجم تا هفتم بعد از جراحی بینی بخیه های جلوی بینی در صورت وجود داشتن کشیده خواهد شد و در مدتی که اسپلیت دارد چناچه شل شود ویا اسپیلنت از روی بینی فاصله بگیرد مراجعه نمایید .

13- دو تا سه روز پس از عمل بینی می توانید حمام کنید (بدن و سرتان را بشویید )ولی اسپیلنت (گچ) روی بینی خیس نشود .
14- روز هفتم بعد از جراحی بینی جهت برداشتن اسپیلنت (گچ) بینی مراجعه نمایید .
15- معمولا از روز چهارم و قطعا از روز هفتم می توانید فعالیت های معمول خود را شروع نمایید . سر خود را پایین نیندازید و فعالیت هایی که ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهندانجام ندهید .

16- فعالیت ورزشی سبک را از هفته سوم تا چهارم به بعد می توانید شروع نمایید .
17- استخر از هفته هشتم به بعد می توانید استفاده نمایید ولی شیرجه نزنید و به عمق آب نروید .
18- چناچه کنتاک لنز دارید از روز هفتم می توانید استفاده نمایید .
19- از عینک طبی بهتر است حداقل 6 تا 8 استفاده ننمایید در صورت نیاز آن را با چسب به پیشانی بچسبانید .
20-پس از برداشتن اسپیلنت 4 چسب روی بینی زده خواهد شد که سپس توسط خودتان هر 24 ساعت یکبار چسب را تعویض نمایید .قبل از چسب زدن پوست بینی را با آب و شامپوی بچه بشوئید خشک کنید سپس چسب بزنید . مدت 6 تا 8 هفته چسب زدن را ادامه دهید ، پس از آن بهتر است شب ها چسب روی بینی زده شود . (زمان چسب زدن در افراد مختلف متفاوت است پس برای زمان چسب زدن با پزشک مشورت نمایید .)
21- چناچه با چسب زدن روی پوست بینی قرمز شود و حساسیت نشان دهد از زدن چسب خودداری نمایید و مراجعه نمایید .
22- زمان ویزیت های بعدی 2 هفته ، 1 ماه ، 3 ماه ، 6 ماه و 12 ماه پس از عمل (این زمان ها می تواند متناسب با شرایط بیمار تغییر یابد)
23- تا یکسال هیچ قضاوتی در مورد بینی خود ننمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک.
هم چنین شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

download

درباره دکتر بخشایی کیا

خدمات دکتر علیرضا بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی : جراحی بینی , پروتز چانه , پروتز سینه ,پروتز باسن ,کاشت مو ,تزریق ژل ,تزریق بوتاکس,جراحی پلک ,لیفت صورت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *