جراحی پلک

دریچه ارتباط ما با جهان خارج چشم ها می باشند ، چشم های هر شخص نقش اساسی در روابط اجتماعی آن دارد . نخستین قدم در روابط انسانی همه اشخاص نگاه کردن به یکدیگر می باشد ، به همین جهت چشم ها و ظاهر آنها نقش بسیار زیادی در قضاوت اولیه اشخاص نسبت به فرد را دارد .
ظاهر چشم ها تا حدی دراعتماد به نفس شخص دخیل می باشد ، با بالا رفتن سن در ساختمان پلک ها تغییراتی ایجاد می شود که سبب شده ظاهر افراد خسته و سالخورده به نظر برسد .
بالا رفتن سن سبب شده که تغییرات عمده در ساختمان پلک ظاهر شود ، بخش عمده این تغییرات را در ذیل بیان می کنیم :
• ظاهر شدن چین و چروک در اطراف پلک ها
• شل شدن پوست پلک ها و کش آمدن پوست این ناحیه ( در برخی از موارد این موضوع سبب شده پوست از ناحیه پلک آویزان شود )
• در زیر پوست اطراف پلک ها تجمع چربی اضافه رخ می دهد
• شلی عضلات پلک
افتادگی پلک و ابرو

مجموع تغییرات در بالا سبب شده که چهره شخص خسته و سالخورده به نظر برسد ، در صورتی که افتادگی شدید باشد میدان دید مسدود شده در نتیجه عملکرد بینایی شخص دچار اختلال می شود .

جراحی پلک
جراحی بلفاروپلاستی یک جراحی زیبایی می باشد این جراحی جهت اصلاح تغییرات و برطرف کردن افتادگی پلک می باشد .
انجام جراحی اصلاحی پلک سبب می شود ظاهر چهره فرد جوان تر و سرحال تر به نظر برسد ، یکی از مزیت های این جراحی ماندگاری به صورت سال ها و طولانی مدت بودن آن می باشد .
انواع جراحی های زیبایی بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک )
انجام جراحی زیبایی پلک را می توان همراه با جراحی های دیگر انجام داد : مانند کشیدن ابرو به سمت بالا ، کشش پوست ، تزریق بوتاکس و…
جراحی پلک شامل سه نوع اصلی می باشد ، که هریک از این جراحی ها دارای مزایا و کاربردهای خاص خود می باشد :
جراحی پلک فوقانی :
در این جراحی کیسه های چربی و پوست اضافه پلک فوقانی برداشته می شود (چربی ها و پوست اضافه به شکل پف در بالای پلک ظاهر می شوند )
در جراحی پلک فوقانی علاوه بر موارد بالا اگر افتادگی پلک وجود داشته باشد امکان اصلاح آن وجود دارد ، جراحی پلک فوقانی علاوه بر بهبودی موقعیت و شکل پلک فوقانی ، افتادگی که سبب محدود شدن دید شده است را برطرف می نماید ، در بسیاری از موارد قسمت اعظم افتادگی پلک مربوط به افتادگی ابروها است که با معاینه توسط پزشک مشخص میشود؛ در اینصورت ابتدا باید افتادگی ابروها تصحیح شود سپس افتادگی باقیمانده در پلک همزمان اصلاح شود.
جراحی پلک تحتانی : 
کیسه های چربی در بخش پلک تحتانی سبب پف کردن چشم می شود ، برای رفع پف کردن چشم در پلک تحتانی این جراحی انجام می شود ، در جراحی پلک تحتانی پوست اضافه ای که در بخش تحتانی وجود دارد برداشته می شود .
جراحی از طریق ملتحمه :
این جراحی بیشتر در اشخاص جوان به کار برده می شود ، زیرا در افراد جوان پوست قوام نسبتا سفتی دارد و حالت ارتجاعی خو را از دست نداده است .
در این جراحی پشت پلک تحتانی برشی ایجاد می شود ، سپس کیسه های چربی در زیر پوست برداشته می شود. در واقع در این جراحی پوست دستکاری نمی شود .
از مزایای این جراحی می توان به عدم نیاز به ایجاد برش روی پوست اشاره کرد .
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک.
هم چنین شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .
download

درباره دکتر بخشایی کیا

خدمات دکتر علیرضا بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی : جراحی بینی , پروتز چانه , پروتز سینه ,پروتز باسن ,کاشت مو ,تزریق ژل ,تزریق بوتاکس,جراحی پلک ,لیفت صورت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *