سینداکتیلی (چسبندگی انگشتان )

چسبیده بودن انگشتان یکی از شایعترین ناهنجاریهای مادرزادی دست می باشد، شیوع آن یک از 2000 تولد زنده میباشد. نوع فامیلیال آن 15-40 درصد از سینداکتیلی ها میباشد. در سفید پوستان شایعتر است. حدود 50درصد موارد درگیری دوطرفه است؛ افراد مذکر بیش از افراد مونث مبتلا هستند. ترتیب درگیری در انگشت 3و4 حدود 50درصد، انگشت 4و5حدود 30درصد وانگشت 2و3 حدود 15 درصد موارد است؛ میتواند بصورت ایزوله یا همراه با دفورمیتیهای در اندام فوقانی یا تحتانی و یا قسمتی از یک سندرم مانند سندرم پولند یا سندرم اپرت  باشد.

سینداکتیلی میتواند همراه پلی داکتیلی و یا شکاف دست باشد.

ممکن است این عارضه در بیش از دو انگشت  رخ دهد ، چسبیده بودن انگشتان با  شدت ها و درجات مختلف ظاهر می شود. سینداکتیلی را میتوان به نوع ناکامل چسبندگی فقط بافت نرم که تا نوک انگشت ادامه ندارد ، کامل چسبندگی بافت نرم که در تمام طول انگشت ادامه دارد ، کمپلکس به همراه چسبندگی استخوانی در انتهای انگشت و  نوع کمپلیکه به همراه چسبندگی استخوانی بیش از قسمت انتهای انگشت  تقسیم نمود.

سینداکتیلی (چسبندگی انگشتان )

وقتی چسبندگی بین دو انگشت با اندازه های نابرابر باشد با افزایش رشد انگشت بزرگتر بیشتر کج میشود مخصوصا اگر قسمت انتهایی انگشتان به هم چسبیده باشد، بنابراین زمان انجام عمل جراحی بر اساس نوع درگیری انگشتان  پوستی یا غیره  یا هم اندازه بودن یا نبودن انگشتان درگیر متفاوت است؛ بر این اساس چسبندگی بین دو انگشت نابرابر را باید زودتر عمل کرد تا انحراف کمتری در محور طولی انگشتان رخ دهد. بیشتر جراحان سن یک تا دو سالگی را برای جدا کردن انگشتان پیشنهاد میکنند.

دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی در اهواز جراحی سینداکتیلی را انجام می دهد ، شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص این جراحی با ایشان در میان بگذارید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر

مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا

هم چنین شما عزیزان می توانید در اینستاگرام و کانال تلگرام ما را همراهی کنید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز.
هم چنین شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

download

درباره دکتر بخشایی کیا

خدمات دکتر علیرضا بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی : جراحی بینی , پروتز چانه , پروتز سینه ,پروتز باسن ,کاشت مو ,تزریق ژل ,تزریق بوتاکس,جراحی پلک ,لیفت صورت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *