ماستوپکسی (لیفت سینه)

لیفت سینه یا ماستوپکسی (mastopexy) کمک می کند که افتادگی سینه ها جبران شود و فرم بهتر و زیبا تری نسبت به قبل داشته باشد .

اگر مایل به لیفت سینه هستید و میخواهید سینه هایی زیبا و خوش فرم داشته باشید ،جراحی لیفت سینه را به شما پیشنهاد می دهیم.

سوالات :
-لیفت سینه چه تغییراتی در بدن ایجاد می کند؟

-چه افرادی برای این جراحی مناسب هستند؟

-چند نوع لیفت سینه وجود دارد ؟

-روش جراحی لیفت سینه به چه شکل است؟

-دوران بهبودی بعد از جراحی لیفت چقدر است ؟

آنچه باید بدانید :
معمولا عواملی موثر مانند افزایش سن، تغییر وزن، بارداری یا شیردهی می تواند باعث افتادگی سینه بشوند، جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) به اصلاح بافت شل و افتاده ی سینه می پردازد با یک معاینه ی تخصصی در این زمینه پزشک تشخیص می دهد که شما فرد مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر .
در برخی موارد که فرد تمایل به لیفت سینه همراه با پر شدن سینه دارند ماستوپکسی همراه با پروتز سینه انجام می شود.

لیفت سینه چه تغییری در بدن ایجاد می کند ؟

لیفت کردن سینه ها با تغییرات دیگری در اندام همراه خواهد بود، در واقع این جراحی طوری طراحی شده تا سینه ها گردتر به نظر برسند نه اینکه ظاهر دراز داشته باشند از این رو داشتن سینه های سفت و گرد بعد از جراحی غیر منطقی و دور از ذهن نیست. بعداز جراحی به دلیل اصلاح افتادگی ها واز بین بردن پوست های آویزان شده بخش بالای سینه پرتر به نظر می رسد. نیپل یا نوک پستان ها تغییری نمی کنند و دوباره در مرکز سینه قرار می گیرند و هاله اطراف نوک سینه (پوست تیره اطراف نوک پستان) کوچک تر خواهد شد
به صورت خلاصه می توان گفت که لیفت سینه با
بالا کشیدن سینه
گردتر شدن سینه
لیفت نوک پستان
کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه(آرئول)
همراه خواهد بود و جذابیت اندام را دو چندان خواهد کرد.

ماستوپکسی

آیا من فرد مناسبی برای این جراحی هستم؟
در صورتی می توانید از این جراحی استفاده کنید که شدیدا به اصلاح افتادگی سینه نیاز داشته باشید، و نمی خواهید سینه های بزرگ و آویزان داشته باشید. اگر تمایل به پرتر شدن سینه هایتان دارید و بخش بالایی سینه شما خالی و کم حجم است ، یا اینکه از درازی سینه رنج میبرید و تمایل به داشتن سینه های گرد دارید ماستوپکسی گزینه ی مناسبی است .
فرد مناسب برای جراحی لیفت سینه باید:
– سلامت عمومی داشته باشند و بیماری خاص نداشته باشد .
-دو هفته قبل از جراحی سیگار نکشد و یا مصرف سیگار را ترک نماید .
-در دوران شیردهی یا بارداری نباشد
-نسبت به نتیجه ی جراحی منطقی و واقع گرایانه نگاه کند .
روش و برش های لازم در جراحی لیفت سینه:

جراح برای زیبایی سینه ها از تکنیک و برش های مخصوصی استفاده می کند که بهترین نتیجه ی ممکن را به بیمار ارائه دهد ، البته به یاد داشته باشید که هر جراحی مقداری برش نیاز دارد و ممکن است آثار مختصری از آن باقی بماند .
برش هایی که برای لیفت سینه زده می شود می تواند نسبت به سایز و فرم سینه ها و از فردی نسبت به فرد دیگر متغیر باشد .
به صورت کلی سه نوع برش برای سینه ها وجود دارد

1- برش اطراف آرئول در امتداد آرئول که درواقع در هاله اطراف نوک سینه زده می شود و در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد، این نوع برش بسیار ایده آل و مناسب است و بعد از جراحی هیچ گونه آثاری از آن دیده نخواهد شد ، البته در مواردی که افتادگی ایده آل و سایز سینه ها نسبتا کوچک باشید مناسب است .
2- دومین نوع برش ، برش عمودی از زیر آرئول است که ناحیه هاله اطراف نوک ((سینه ها)) را تحت تاثیر قرار می دهد ، برش از این ناحیه آغاز می شود و به زیر سینه می رسد. برش عمودی معمولا بیشتر مشخص می شود. اما به مرور زمان جای برش ها به میزان قابل توجهی محو می شوند.
3- سومین نوع برش ، به صورت افقی در شیار زیر سینه در زیر سینه زده می شود و دید ندارد و البته ظاهر زیبای سینه را نیز حفظ می نماید، زیرا دراین حالت نیز سینه روی برش ها را می پوشاند .

دقت داشته باشید که سینه هرچقدر کوچک تر باشد نیاز به برش های کمتری دارد و در مقابل هرچه سینه ها بزرگ و افتاده تر باشند نیاز به برش و لیفت بیشتر دارند .
دوره ی بهبودی جراحی لیفت سینه
این جراحی که نیاز به استراحت تا حدود دو هفته را دارد ، در روزهای اول با احساس درد همراه است که البته با مصرف دارو و مسکن ها از بین می رود ، در اکثر موارد بیماران بعد از 1 هفته امور روزمره خود را اغاز می کنند، این جراحی با بخیه همراه است که بعد از یک هفته نیاز به کشیدن بخیه ها دارید ، به یاد داشته باشید که در هفته های اول سینه ی شما متورم بوده و با مقداری کبودی همراه خواهد بود ، رعایت موارد تغذیه ای و عدم تحرک های شدید می تواند در کاهش میزان تروم تاثیر گذار باشد .
معمولا فرم اصلی سینه بعد از جراحی حدود 1 تا سه ماه بعد از عمل مشخص خواهد شد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز.
هم چنین شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

download

 

درباره دکتر بخشایی کیا

خدمات دکتر علیرضا بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی : جراحی بینی , پروتز چانه , پروتز سینه ,پروتز باسن ,کاشت مو ,تزریق ژل ,تزریق بوتاکس,جراحی پلک ,لیفت صورت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *