پروتز سینه

جراحی های متعددی در خصوص سینه انجام می شود که پروتزسینه از جراحی های موفق و تاثیر گذار می باشد .

جراحی سینه علاوه بر اینکه سبب می شود تا روابط خانوادگی شخص بالا رود ،سبب بالا رفتن اعتماد به نفس در شخص می شود .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ایمپلنت های سینه که به بازار ارائه می شود ، بسیار با کیفیت تر از نسل های قدیمی پروتز ها می باشند .

معمولا دو گروه از اشخاص به انجام جراحی سینه می پردازند :

  • اشخاصی که در ناحیه بافت سینه عدم رشد کافی را داشته اند در این اشخاص بافت سینه به شکل استاندارد رشد نکرده است و این امر سبب عدم تقارن در سینه ها شده است .

به دلیل وجود این مشکل یک طرف سینه کمتر از طرف دیگه رشد کرده است  و سبب عدم تقارن میان سینه ها و قفسه سینه می شود.

  • دسته دوم شامل اشخاصی می باشد که به دلیل وجود برخی از بیماری ها نظیر سرطان سینه بافت خود را از دست داده است ، این اشخاص به دلیل اینکه بافت سینشان از بین رفته است با انجام جراحی سینه بافت را مجددا متراکم می کنند یا بخش از بین رفته را با پروتز پر می نمایند .

پروتز سینه

در چه مواردی پروتز سینه به کار برده می شود :

  • اشخاصی که رشد کافی را در ناحیه بافت های سینه ندارند.
  • اشخاصی که به دلیل بارداری متعدد وشیردهی بافت سینه شان تحلیل رفته است .
  • ترمیم و بازیابی سینه به دلیل سرطان از بین رفته است .
  • ایجاد نمودن تناسب اندام به علت عدم تقارن در سینه ها

مراقبت های پس از پروتز سینه :

رعایت رژیم غذایی : نیاز است بیماران پس از جراحی پروتز سینه تغذیه را با مایعات شروع کرده و از مصرف غذاهای شور و چرب اجتناب نمایند .
اجتناب از یبوست : بیماری باید با مصرف مایعات فراوان از بروز یبوست پیشگیری کنند ، مصرف سبزیجات تازه و میوه ها کمک شایانی در این امر می کند . دکتر بخشایی کیا در اهواز به بیماران توصیه می کند در صورت لزوم از ملین ها استفاده نمایند .
مصرف برخی از میوه ها نظیر آناناس جهت تسریع در بهبودی و کاهش تورم و کبودی تاثیر گذار است ، زیرا این ماده دارای بروملین و ویتامین ث فراوان است .
جهت کاهش تورم و تجمع مایعات مصرف نمک را بیمار باید تا مدت دو هفته به حداقل برساند .
دکتر بخشایی کیا در اهواز به بیماران توصیه می کند که ازمصرف الکل و سیگار از دو هفته قبل از عمل و تا 5 هفته پس از عمل پروتز سینه اجتناب نمایند .
اجتناب از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه.
رعایت مصرف داروهای که پزشک برای بیمار تجویز نموده است .
به مدت دو هفته پس از جراحی پروتز سینه بیمار باید از انجام فعالیت های سنگین ورزشی اجتناب نماید .
بیمار حدود دو ماه پس از عمل پروتز سینه در صورتی که پروتز زیر عضله باشدمی تواند به شنا بپردازد ، دکتر بخشایی کیا در اهواز قبل از این زمان پرداختن به شنا را توصیه نمی کنند .
دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز به بیماران توصیه می کنند ، پرداختن به رانندگی را تا یک ماه روز پس از جراحی به تاخیر بیندازنددر صورتی که پروتز زیر عضله باشد تا دو ماه به تاخیر بیندازد .
نیاز است به مدت دو هفته بیمار استراحت نماید بنابراین بیمار پس از 14 روز می تواند به محل کار باز گردد .
دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز به بیماران توصیه می کنند جهت کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده نمایند ، البته کمپرس یخ باید به گونه ای باشد که بیمار احساس ناراحتی نکند .
در زمان استراحت بیمار باید تا حد ممکن از خوابیدن به پهلو اجتناب نماید ، توصیه می شود به مدت سه هفته بیمار به پشت بخوابد .
بیمار می تواند همان روز پس از جراحی پروتز سینه به استحمام بپردازد . پس از عمل پروتز سینه لازم است از قرص ویتامین E روزانه استفاده شود

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک.
هم چنین شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

download

 

درباره دکتر بخشایی کیا

خدمات دکتر علیرضا بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی : جراحی بینی , پروتز چانه , پروتز سینه ,پروتز باسن ,کاشت مو ,تزریق ژل ,تزریق بوتاکس,جراحی پلک ,لیفت صورت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *