کاشت مژه

امروزه افراد زیادی دچار ریزش مژه شده و به صورت کامل یا نسبی مژه های خود را از دست می دهند.که در این شرایط میتوان با یک عمل جراحی ظریف دوباره مژه های خود را بدست آورند.
عوامل مختلفی باعث از دست دادن مژه ها می شود که میتوان به تصادف،سوختگی،عدم رشد مادر زادی،بیماری های موضعی یا سیستمیک،کندن مژه ه ها توسط خود فرد،انجام شیمی درمانی و … اشاره کرد.
عمل ترمیم و جای گذاری مژه یک عمل ظریف می باشد که معمولا در یک جلسه انجام می شود.
سوالی که پیش می آید این است که مو های پیوند شونده از کدام قسمت ها برداشته می شود؟
مو ها بصورت یک فولیکول از پشت یا کنارسر یا پا برداشته می شود. هر قدر که موهای اهدایی ظریف و نازک باشد بهتر است موهای ضخیم و خشن خیلی مناسب نیستند.در هنگام پیوند در هر بار یک یا دو مو منتقل می شودو در قسمت هایی که از قبل برشی در آنجا ایجاد شده قرار میگیرد.
پس انجام عمل موهای پیوند زده سریعا رشد می کنند و پس از تقریبا یک ماه شروع به ریزش کرده و امکان دارد 4 تا 6 ماه زمان ببرد تا موهای جدید مژه مجدد رشد کنند.

کاشت مژه
موهای کاشته شده در این جراحی به صورت دائمی است و ممکن است پس از سال ها یک عمل ترمیمی کوچک نیاز داشته باشد که به ندرت پیش می آید.در بعضی افراد پیرایش نیاز است.
عوارضی که ممکن است پس از عمل ایجاد شود به خارش و درد خفیف محدوده می شوند و ممکن است که برخی دچار تورم شوند و باید توجه داشت که بیماران از خراش دادن محل پیوند باید خود داری کرده و باعث جابجایی و یا تغییر شکل پیوند نشوند.
افرادی که میخواهند کاشت مژه را انجام دهند باید قبل از آن توسط آزمایش های اولیه و سوابق پزشکی علت ریزش مژه را پیدا کرده و مورد بررسی قرار دهند. بیماری های موضعی و سیستمیک که باعث ریزش مو شده را مشخص کرده و ابتدا آن ها را کنترل کنند تا مطمئن شوند که عمل پیوند با موفقیت انجام می شود.کندن مژه ها توسط فرد که یک امر وسواسی می باشد باید درمان شود تا موهای پیوند زده شده کنده نشود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز.
هم چنین شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

download

درباره دکتر بخشایی کیا

خدمات دکتر علیرضا بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی : جراحی بینی , پروتز چانه , پروتز سینه ,پروتز باسن ,کاشت مو ,تزریق ژل ,تزریق بوتاکس,جراحی پلک ,لیفت صورت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *