مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

لاغری با لیپوماتیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک که امروزه طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است ، جزو یکی از بی خطر ترین ، دقیق ترین و مطمئن ترین روش ها برای لاغری می باشد لیپوماتیک که به عنوان جراحی پیکر تراشی معروف است ، بافت های چربی را از بدن بیرون کشیده و باعث زیبایی اندام می شود .

لیپوماتیک یک روش موثر برای لاغری است که بدون هیچ گونه برش و بخیه انجام می شود و در طول یک جلسه می تواند حجم عظیمی از چربی هار ا از بین ببرد.

لاغری با لیپوماتیک یک روش موثر است که در آن با استفاده از دستگاه های پیشرفته میتوان میزان قابل توجهی از چربی هارا از بین برد ، این جراحی با استفاده از دستگاه لیپوماتیک انجام می شود، جراح برای این که بخواهد چربی های بدن را از بین ببرد ، از یک میله ی فلزی بسیار نازک استفاده می کند و با ایجاد یک سوراخ کوچک در بدن آن را در زیر پوست وارد کرده و چربی هارا بر می دارد .

Lypumatyk

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است ؟

این روش نیاز به بیهوشی ندارد و کاملا سرپایی انجام می گیرد و با کمترین عوارض و دردو کبودی می باشد . نکته بسیار جالب در مورد روش لیپوماتیک این است که کم شدن سایز بدن تا مدتها ادامه دارد و باعث رفع سلولیت می شود این جراحی برای افرادی که تصمیم به لاغری دائمی دارند مفید است ، البته لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های موضعی مورد استفاده قرار می گیرد.

افرادی که بعد از گرفتن رژیم لاغری و ورزش نتوانسته اند چربی های قسمت ران و پهلو و حتی بازوها را از بین ببرند ، گزینه های مناسبی برای این جراحی هستند ، لاغری با لیپوماتیک به همراه روش های دیگر لاغری نیز می تواند در درمان چاقی های مفرط شکمی بشود .

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها

 • درد کمتر
 • سرعت در بهبودی بعد از عمل
 • (یک جلسه ) کم بودن زمان عمل
 • لیفت پوست بعد از جراحی
 • پوست فرد ظاهر بهتری پیدا خواهد کرد
 • عوارض بسیار کمترمانند کبودی و ورم
 • ماندگاری طولانی مدت

نحوه لیپوماتیک

لیپوماتیک به از بین بردن تعدا سلول های چربی در بدن کمک می کند ، زمانی که سلول های چربی در بدن زیاد باشد و فرد دچار اضافه وزن شود ، این سلول ها حجیم شده و باعث چاقی فرد می شوند، در مقابل اگر تعداد سلول های چربی در بدن کم باشد هرچند که فرد دچار اضافه وزن گردد بازهم شاهد چاقی های گذشته نخواهد بود .

بیشتر بدانید
تزریق چربی به باسن چطور انجام می شود؟

لیپوماتیک هم دقیقا باعث کاهش تعداد سلول های چربی در بدن می شود و به همین دلیل هم به عنوان یک روش برای لاغری دائمی محسوب می شود.

چه قسمتی را می توان لیپوماتیک کرد؟

 • – شکم و زیر شکم
 • – پهلو ها و کفل ها و ناحیه پشت کمر
 • – تمامی قسمت های داخلی و خارجی ران
 • – قسمت های زانو و ساق پا
 • – بازوها و آرنج
 • – تمامی قسمت های باشن و اطراف باسن
 • -چانه و زیر چانه و غبغب ها

مراقبت های قبل از لیپوماتیک :

قبل از عمل لیپوماتیک نیاز است بیمار یکسری نکات را رعایت نماید که در ذیل به آنها می پردازیم :
1- بیمار باید از نظر سابقه برخی از بیماریها نظیر فشارخون بالا ، بیماری های قلبی عروقی ، سکته قلبی و مغزی، و برخی دیگر از بیماری ها نظیر سرطان و یا بیماری های که بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر گذار هستند مورد بررسی قرار گیرد .
2- سابقه مصرف داروها :
بیمار باید از لحاظ سابقه مصرف برخی از داروها نظیر وارفارین ، پلاویکس ، بروفن ، ویتامین E، سایمتیدین ، فلوکساسین ، مترونیدازول و… مورد بررسی قرار گیرد .
3- ارزیابی روانی :
بیمار از لحاظ سابقه فعالیت های بدنی ، تغییرات وزن متوالی و اینکه تحمل مراحل پس از عمل را دارد یا خیر مورد بررسی قرار گیرد .
4- جهت مشخص شدن قطر چربی و احتمال وقوع فتق نیاز است بیمار سونوگرافی را انجام دهد .
5- انجام برخی از آزمایشات نظیر کم خونی ، کارکرد کلیه و کبد ، تست های انعقادی و هپاتیت ، هم چنین تست بارداری باید مورد بررسی قرار گیرد .
6- گرفتن عکس جهت پرونده بیمار نیز انجام می شود .
7- در انتها بیمار باید فرم رضایت نامه را پر نماید .

لیپوماتیک

مراقبت های پس از لیپوماتیک :

1- یکی از نکاتی که شخص باید رعایت نماید نشستن شخص می باشد ، تمامی اشخاصی که به انجام لیپوماتیک می پردازند باید از نشستن به حالت 90 درجه اجتناب نمایند و تا جای که امکان دارد بر روی صندلی لم بدهند .
2- اشخاص باید از مصرف غذاهای چرب و پر نمک اجتناب نمایند ، زیرا اجتناب از غذاهای پر چرب و پرنمک سبب کاهش ورم و التهاب می شود .
3- بیمار باید در چند ساعت اول استراحت نماید ، استراحت مطلق زمانی ضروری است که بیمار احساس خواب آلودگی نماید .
4- بیمار باید یک روز پس از جراحی لیپوماتیک به انجام پیاده روی بپردازد ، پس از گذشت یک ماه نیاز است بیمار پیاده روی منظم را انجام دهد .
5- نیاز است بیمار تا سه ماه پس از عمل لیپوماتیک گن بپوشد ، زیرا پوشیدن گن به شکل مداوم سبب کمک به تخلیه شدن مایعات و کاهش تورم ها می شود ، پوشیدن گن را دکتر بخشایی کیا در اهواز تا سه ماه توصیه می نماید .
6- دکتر بخشایی کیا به اشخاصی که لیپوماتیک را انجام می دهند توصیه می کند که داروهای تجویز شده را به موقع مصرف نمایند .
7- دکتر بخشایی کیا در اهواز به بیماران توصیه می کند که جهت کمک به تخلیه شدن مایعات بیشتر ، جهت کاهش تورم و کبودی ، پس از عمل محل لیپوماتیک شده را ماساژ دهند ، معمولا دفع مایعات تا 5 روز به طول می انجامد .
8- دکتر بخشایی کیا در اهواز به بیماران توصیه می کند شب ها پاهای خود را معمولا بالاتر از بدن نگه دارند زیرا انجام اینکار سبب کاهش تورم می شود و از بروز تورم جلوگیری می کند ، رفتن به حمام در همان روز لیپوماتیک سبب کمک به استخراج بیشتر مایعات می شود ، پس از عمل لیپوماتیک بیمار بهتر است روزانه به استحمام بپردازد .

بیشتر بدانید
لیفت بازو

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

افرادی که نیازمند لاغری موضعی هستند و یا تجمع چربی در قسمت مشخصی از اندام آنها صورت گرفته است ،معمولا از چاق بودن شکم و پهلو ها و یا ران ها در عذاب هستند ، بیشتر افراد برای از بین بردن این چربی ها از رژیم های سخت و ورزش های سنگین کمک می گیرند اما باید بدانید که چربی هایی که بسیار سفت و سخت هستند به راحتی از بین نمی روند و آب کردن آن ها یک کار زمان بر و دشوار خواهد بود .
لیپوماتیک کمک می کند تا به کمک یک دستگاه هوشمند سلول های چربی را بدون آسیب از بدن بیرون بکشید . لیپوماتیک بدون درد و خونریزی بوده و دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
پیش از این در رابطه با مراقبت های لازم قبل از جراحی لیپوماتیک مطالبی ارائه نموده ایم و اینک تصمیم داریم تا نکات و اقدامات مهم و ضروری بعد از لیپوماتیک رابه شما خاطر نشان کنیم .
1- بعد از جراحی لیپوماتیک قدری قدم بزنید، مطمئنا بعد از جراحی خسته اید و کمی درد دارید اما قدم زدن می تواند در کاهش دوره ی ریکاوری و بهبود حال عمومی کمک بزرگی بنماید ، البته می توانید از همراهتان کمک بگیرید.
2- بعد از جراحی مقداری ترشح خواهید داشت ، بهتر است استحمام کنید و قسمت های که جراحی شده اند را به آرامی زیر دوش آب گرم ماساژ دهید .
البته ترشحات در ۲۴ تا ۴۸ ساعت ابتدایی جراحی بیشتر خواهد بود و شما با تخلیه مایعات از محل های جراحی همراه خواهید بود، البته این مورد نگران کننده نیست و هرچه ترشحات بیشتر باشند میزان کبودی و تورم شما نیز کمتر خواهد بود. دفع مایعات تا ۵ روز کاملا طبیعی است.
3- یکی دیگر از مراقبت های لازم بعد از جراحی لیپوماتیک نشستن صحیح می باشد ،در دوره نقاهت از نشستن های طولانی و در حالت 90 درجه که فشار زیادی به شکم و پاها وارد می شود اجتناب نمایید ،برای نشستن از صندلی های راحت استفاده کنید و مقداری لم دهید .
4- در این دوره از مصرف غذای پر نمک و پر چرب پرهیز نمایید زیرا نمک تورم شما را زیاد کرده و دوره ی کاهش آن را نیز بیشتر می کند .
5- نیازی به استراحت مطلق ندارید اما از تحرک های سنگین و زیاد جلوگیری کنید، اگر احساس خواب آلودگی دارید بخوابید اما به یادداشته باشید که امکان پیاده روی برای شما نیز وجود دارد . امکان ورزش های سبک و پیاده روی های ورزشی نیز بعد از یک ماه مجاز خواهد بود .
6- یکی از مواردی که باید رعایت کنید ، استفاده از گن لاغری است ، این گن تورمات بعد از جراحی را کاهش می دهد و فرم زیبا تری به شکم و پهلوهای شما خواهد داد ،هرچه در دوره ی نقاهت گن شما تنگ تر باشد میزان قابل توجه تری از بدن شما فرم می گیرد و البته تورم های شما سریع تر کاسته می شود. بعد از دو هفته می توانید از گن های شل تر استفاده کنید ،گن را همیشه به تن داشته باشید و حدود دو ماه مداوم استفاده نمایید (آن را فقط برای رفتن به حمام یا شستشو از بدن خارج کنید)
7- دارو های خود را سر ساعت و طبق دستور مصرف کنید .
8- احساس سوزن سوزن شدن در نواحی لیپوماتیک شده طبیعی است و نگران کننده نیست.
9- کبودی بعد از جراحی نیز وجود خواهد داشت و البته این میزان به حجم چربی از بین رفته و جنس پوست شما بستگی دارد اما حدود دو هفته بعد محو خواهند شد .
10- می توانید محل های جراحی را با لوسیون ماساژ دهید تا تورم و درد احساس نشود.
11- به یاد داشته باشید که بلافاصله بعد از عمل امکان رفتن به استخر و شنا کردن وجود نخواهد داشت (به دلیل باز بودن منافذ جراحی بعد از عمل لیپوماتیک)

بیشتر بدانید
ماموپلاستی (عمل کوچک کردن سینه)

مقایسه لاغری با لیپوماتیک با روش های دیگر

با توجه به اینکه در لیپولیز بافت های چربی توسط حرارت از بین رفته و چربی مذاب شده از قسمت های لیپولیز شده بیرون آورده می شود ،این چربی های استخراج شده را  دیگر نمی توان استفاده کرد اما برعکس در لیپوماتیک چون هیچ گونه گرما  و حرارتی وجود ندارد عوارضی همچون مبتلا شدن به سوختگی از بین  رفته و این چربی ها چون بدون هیچ آسیبی از بدن خارج شده اند در صورت نیاز دوباره می توان آنها را در ناحیه هایی دیگر از بدن مانند صورت و بدن نیز استفاده کرد بدین صورت که معمولا برای از بین بردن چین و چروک ها در فرد تزریق می شود و خطوط خنده و اخم  از بین خواهد رفت.همچنین اگر بخواهیم لیپوماتیک را با روش لیپوساکشن که با توجه به پیشرفت تکلونوژی در این زمینه ،یک روش قدیمی محسوب می شود، مقایسه کنیم  می توان گفت که بیرون آوردن حجم  چربی راحت تر انجام میشود و زمان عمل کوتاهتر است .در لیپوساکشن احتمال افتادگی پوست بعد از بیرون آوردن افزایش پیدا کرده و  در صورتی که در لیپوماتیک این احتمال کمترشده و در بعضی مواقع باعث سفتی پوست نیز خواهد شد.

لیپولیز برای زمانی که چربی ها حجم زیادی دارند به نسبت لیپوماتیک کارایی کمتری دارد و در لیپوماتیک مانند لیپوساکشن خبری از آسیب بافت ، خونریزی نیست و درد کمتراست.

نحوه انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک به از بین بردن تعداد سلول های چربی در بدن کمک می کند ، زمانی که سلول های چربی در بدن زیاد باشد و فرد دچار اضافه وزن شود ، این سلول ها حجیم شده و باعث چاقی فرد می شوند، در مقابل اگر تعداد سلول های چربی در بدن کم باشد هرچند که فرد دچار اضافه وزن گردد بازهم شاهد چاقی های گذشته نخواهد بود . لیپوماتیک هم دقیقا باعث کاهش تعداد سلول های چربی در بدن می شود و به همین دلیل هم به عنوان یک روش برای لاغری دائمی محسوب می شود.

بیشتر بدانید
ابدومینوپلاستی

درابتدا باید بدانید که در لیپوماتیک افراد میتوانند بدون بیهوشی عمل شوند و برای  از بین بردن حس درد از بی حسی موضعی استفاده می شود.در ابتدا متخصصان روی پوست ناحیه ایی که قرار است لاغری صورت بگیرد سوراخ هایی حدود 6 میلی متر ایجاد کرده که از این طریق چربی بیرون آورده می شود . لوله ایی به نام کانولا  که در روش لاغری با لیپوماتیک وجود دارد با حرکت ارتعاشی و با صدمه کمتر به  بافت ها ی چربی و همچنین بافت های عضلانی،عروق خونی  و … آنها را بیرون می آورد. چربی ها در این روش به صورت تماما فیزیکی با حرکت های لرزشی به حالت امولسیون تبدیل شده و بعد توسط خود ستگاه بیرون آورده می شود.

سوالات متداول درباره  لاغری با لیپوماتیک

چه زمانی ترشحات خونی قطع خواهند شد؟

بعد از روز سوم ترشحات به مرور زمان کمتر خواهد شد.

هزینه لیپوماتیک برای ما چگونه است؟

قیمت عمل شما با توجه به میزان چربی ناحیه ایی که مورد نظرشما است و تعداد محل های عمل شما  برآورد می شود.

چرا دچار نامنظمی در دوره ماهیانه خود شده اییم؟

به علت واکنش بدن و یا ایجاد تب در خانم ها این جلو افتادن یا تاخیر در قاعدگی خانم ها طبیعی است.

کبودی ها بعد از لیپوماتیک چه زمانی از بین خواهند رفت؟

تا پانزده روز به تدریج رنگ کبودی ها کمرنگ خواهد شد و از بین خواهد رفت.

چگونه می توان از لیپوماتیک نتیجه خوبی را مشاهده کرد؟

بعد ازلاغری موضعی با لیپوماتیک باید رژیم غذایی مناسبی برای خود درنظر بگیرید تا درآن استفاده از نمک به حداقل رسیده تا به از بین رفتن ورم ها کمک کند. از روز چهارم ماساژ محل های عمل شروع شود و گن های مناسب تا حدود دو ماه بسته شود.

 

در صورت تمایل می توانید در ارتباط با لاغری با لیپوماتیک با ما در تماس باشید

با تشکر مدیریت سایت دکتر بخشایی کیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

download

دکتر بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386
رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390
استادیار دانشگاه جندی شاپور اهواز
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

برچسب ها: لیپوماتیک
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + بیست =

Call Now Buttonتماس با پزشک