دکتر علیرضا بخشایی کیا / جراحی بینی / بهترین جراح بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های تأثیرگذار بر زیبایی و تناسب چهره افراد است. هر چند طی سال های گذشته این جراحی رواج بسیاری در کشور ما یافته است اما برخی عوارض احتمالی پس از این جراحی همچون مشکلات تنفسی و یا مورد قبول نبودن فرم نهایی بینی توسط فرد، نگرانی هایی را برای افراد ایجاد کرده است.
به طور کلی جراحی بینی شامل سه مرحله مهم قبل از جراحی، در حین جراحی و پس از جراحی بوده و مهم ترین فاکتور در هر سه مرحله، انتخاب جراح می باشد چرا که تخصص  تبحر وی نقش ویژه ای در آمادگی شما پیش از جراحی، موفقیت آمیز بودن جراحی و همچنین دستیابی شما به چهره دلخواه خود دارد.
بر این اساس چنان چه به دنبال جراحی بینی هستید، اولین گام یافتن بهترین جراح بینی است، بنابراین بسیار مهم است که وقت کافی صرف یافتن پزشکی ماهر برای جراحی خود کنید. در ادامه مهم ترین فاکتورها در یافتن بهترین جراح بینی در تهران را بررسی خواهیم کرد.

 

مهم ترین ویژگی های بهترین جراح بینی

عوامل مختلفی می توانند بر روی انتخاب یک جراح بینی موثر باشند. در ادامه می توانید لیستی از مهم ترین خصوصیت های چنین جراحی را بخوانید:

بیشتر بخوانید
ترس از جراحی بینی

داشتن بورد (دانشنامه) تخصصی

یکی از موارد مهم و تأثیرگذار در شناسایی جراح بینی، بررسی مدرک پزشک است. یکی از مدارکی که باید جراح انتخابی شما دارای آن باشد، بورد تخصصی و در مرحله بعد، بورد فوق تخصصی است.

به عنوان مثال دکتر علیرضا بخشایی کیا دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک هستند. بوردهای تخصصی و فوق تخصصی ارزش علمی بالایی داشته و داشتن آن ها لازمه تحصیلات تکمیلی و یا استخدام هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی میباشد.

به عبارت ساده تر، داشتن بورد علمی به معنای تخصص و تبحر پزشک در مقایسه با سایر پزشکان است. بررسی پروانه پزشکی جراح، عدم سابقه تخلف، عضویت در انجمن ­های تخصصی و دارا بودن مقالات علمی در حوزه مربوطه، از دیگر فاکتورهای تأثیرگذار بر سنجش اعتبار علمی و تخصصی جراح است.

تجربه جراح بینی

هر چند دارا بودن بورد تخصصی، شرطی ضروری در انتخاب جراح بینی است اما این کافی نیست. بررسی سوابق حرفه­ای و تجربه عملی جراحی زیبایی پزشک تخصص، تعداد جراحی و میزان موفقیت در جراحی ها، برای انتخاب پزشک متخصص بسیار مهم است؛ چرا که تجربه جراحی بینی ارتباط مستقیمی با مهارت بالای جراح دارد.

بررسی نمونه کارهای عمل بینی

دانش، تخصص و مهارت جراح را می توان با بررسی عکس های قبل و بعد از عمل جراحی مراجعین پزشک متخصص سنجید. به همین دلیل ضروری است پیش از انتخاب پزشک خود، تغییرات حاصله در مراجعین پیشین پزشک را بررسی کنید.

همچنین با بررسی عکس های قبل و بعد از جراحی دیگر مراجعین، می توانید نتایج حاصل از جراحی های بینی مشابه بینی خود را از نظر اندازه و شکل مشاهده کرده و دید کلی نسبت به تغییرات احتمالی پس از جراحی خود به دست آورید.

نمونه کار عمل بینی دکتر بخشایی کیا

مهم ترین خصوصیات یک جراح بینی

به طور کلی لازم است یک جراح بینی خصوصیات ذیل را داشته باشد:

 • اولویت دهی به سلامتی بیمار بیش از منافع اقتصادی
 • حفظ عملکرد تنفسی بینی و درنظر گرفتن تناسب بینی و دیگر اجزای صورت
 • توانایی برقراری ارتباط مؤثر با مراجعه کننده و توجه به خواسته ها و نگرانی های او
 • تمایل به ارائه توضیحات دقیق و کامل در مورد جنبه های مختلف جراحی بیمار ازجمله نوع جراحی، نتایج احتمالی، عوارض احتمالی، کارهای قبل و بعد از عمل، زمان بهبودی و …
 • تمایل به در نظرگرفتن ترجیحات شخصی بیمار
 • دارای بورد تخصصی در زمینه جراحی بینی
 • به کار گیری آخرین دانش تخصصی در حوزه جراحی بینی
 • تبحر و سابقه جراحی انواع بینی های گوشتی یا استخوانی و تبحر در انجام عمل بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی
بیشتر بخوانید
تزریق کورتون به بینی بعد از جراحی

در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین نکات مورد سوال توسط مخاطبان سایت دکتر بخشایی کیا می پردازیم:

مراقبت های پیش و پس از جراحی بینی

با توجه به تأثیر مراقبت های پیش و پس از جراحی بینی در تحقق نتیجه ی مورد نظر، توجه جراح به این موارد نشان دهنده تبحر وی می باشد. در ادامه مهم ترین مراقبت های لازم عنوان می گردد:

اقدامات پیش از جراحی بینی

 • عدم استعمال سیگار و نوشیدنی های الکلی از دو هفته پیش از جراحی بینی
 • آزمایش و عکس برداری از بینی به تجویز پزشک و توجه به سابقه پزشکی مراجعه کننده توسط پزشک
 • خوردن غذای مناسب در شب قبل از جراحی به توصیه پزشک

مراقبت های بعد از عمل بینی

 • پرهیز از خوردن و آشامیدن تا 4 ساعت پس از جراحی
 • مصرف غذاهای سبک، نرم و آبکی پس از جراحی
 • مصرف غذاهای کم ادویه
 • پرهیز از فعالیت های بدنی سنگین حداقل تا دو ماه پس از جراحی
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک در زمان مقرر

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی با توجه به فاکتورهایی چون نوع بینی، مشکل بینی و هزینه بیمارستان متفاوت بوده و همچنین دستمزد پزشک نیز بسته به تخصص و تبحر وی متغیر است.

مشاوره با جراح بینی

بهتر است پیش از تصمیم نهایی، به شکل حضوری با جراح مورد نظر صحبت و خواسته ها و نگرانی های خود را با وی درمیان بگذارید. میزان حوصله، دقت و توجه پزشک به دغدغه های شما، فاکتوری مهم در انتخاب نهایی شما خواهد بود.

همچنین اگر جراح تبحر بالایی داشته باشد اما انتظارات شما را درک نکند، نتیجه جراحی بینی شما در نهایت رضایت بخش نخواهد بود. به همین دلیل لازم است که پس از صحبت و مشاوره حضوری با پزشک متخصص، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی فانتزی (عروسکی)

پس از بررسی موارد پیش گفته برای انتخاب جراح بینی می توانید لیستی از بهترین پزشکان با ویژگی های مورد نظر تهیه نموده و براساس این مولفه ها، فهرستی از بهترین جراحان تهیه نموده و همچنین ازطریق مشاوره تلفنی مناسب ترین گزینه ها را انتخاب نمایید.

فقط با توجه به نکات بالا است که می توان در زمینه انتخاب جراح بینی در تهران عملکرد مناسب و درستی داشت.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386
رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390
استادیار دانشگاه جندی شاپور
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پانزده =

Call Now Buttonتماس با پزشک