مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جراحی بینی گوشتی

انواع عمل بینی را می توان با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین کرد. یکی از راه های دسته بندی کردن انواع این عمل، بر اساس نوع بینی بیمار است. به این صورت دو دسته ی عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی پدید می آیند. در این مقاله می توانید بفهمید که نوع بینی شما گوشتی است یا اسخوانی و این که آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند؟

نمونه طبیعی

در این تصویر، نمونه کار عمل بینی گوشتی دکتر علیرضا بخشایی کیا را می بینید که در طی آن پهنای پایه و تیغه ی بینی کمتر شده و به این ترتیب سایز بینی کاهش یافته است. جراح بینی در هنگام انجام عمل باید توجه داشته باشد که به استخوان ها و غضروف های بنیی گوشتی آسیبی وارد نکند.

ویژگی های بینی گوشتی

با توجه به ویژگی های مختلف بینی خود می توانید متوجه شوید که بینی شما از نوع گوشتی است یا استخوانی. بینی های گوشتی دارای خصوصیات مختلفی هستند. از جمله:

پوست ضخیم

مهم ترین تفاوتی که میان بینی های گوشتی و استخوانی وجود دارد، میزان ضخامت پوست بینی است. ضخامت پوست روی بینی های گوشتی بسیار بیشتر از بینی های استخوانی است. به همین دلیل روند جراحی در این نوع بینی ها دشوار تر است. همچنین یکی از دلایل برگشت بینی گوشتی بعد از عمل نیز به همین جنس ضخیم پوست بینی وابسته است.

اسکلت ضعیف

اسکلت بینی شامل استخوان ها و غضروف های آن است. در بینی گوشتی این اسکلت شامل بافت ضعیف تری نسبت به بینی استخوانی است. به همین دلیل است که نمی توان در حین جراحی بینی تغییرات زیادی بر روی آن ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید
اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

به همین دلیل یک جراح بینی خوب می داند که نباید ضعف این اسکلت را تشدید کند و در عوض باید به تقویت آن بپردازد.

بسیاری از جراحان بینی حاذق می توانند با کمک گرفتن از غضروف های بخش های دیگر بدن بیمار مانند گوش و یا دنده ها به تقویت غضروف های بینی کمک شایانی نموده و در نتیجه از تضعیف آن و بروز افتادگی بینی بعد از عمل جلوگیری نمایند.

وجود غدد چربی زیاد زیر بافت پوست

ممکن است شما نیز دارای بینی گوشتی باشید و دیده باشید که چقدر پوست این نوع بینی ها چرب است و چه تعداد زیادی حفرات پوستی بر روی آن وجود دارد. این غدد چربی در بینی های استخوانی وجود ندارند و به نوعی یکی از ویژگی های مخصوص بینی های گوشتی به حساب می آیند.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت می کند؟

یکی از مهم ترین عارضه هایی که بعد از جراحی بینی گوشتی احتمال بروز و ظهور آن وجود دارد، بازگشت بینی به حالت آن قبل از عمل است. در واقع بینی های گوشتی به دلیل این که غضروف کم و ضعیفی دارند، پس از انجام جراحی هیچ گونه غضروف و استخوان حمایتی در نوک بینی وجود ندارد. در نتیجه افتادگی نوک بینی رخ می دهد.

افتادگی بینی به معنای پایین آمدن نوک بینی بیش از حد طبیعی است. در این موارد گفته می شود که نتیجه جراحی بینی بازگشت کرده است و زیبایی تا حدودی از بین رفته است.

در وضعیت طبیعی، نوک بینی یا لب بالایی باید زاویه 90 تا 110 درجه داشته باشد. اما در بینی های افتاده این زاویه کمتر از 90 درجه است.

نکته قابل توجه این است که در این روزها با توجه به تکنیک های نوینی که در جراحی بینی به کار گرفته می شود احتمال بروز این عارضه به کمترین میزان ممکن رسیده است.

یعنی در گذشته ممکن بود همه ی افرادی که دارای بینی گوشتی بودند و عمل بینی انجام می دادند، بعد از مدتی از نتیجه ی کار نارضایتی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید
عمل بینی طبیعی

ولی امروزه با پیشرفت علم پزشکی و جراحی بینی، راه های مختلفی را می توان در پیش گرفت و به این طریق از افتادگی نوک بینی گوشتی بعد از عمل جلوگیری کرد.

افتادگی نوک بینی گوشتی

جلوگیری از برگشت بینی گوشتی

یکی از اقداماتی که در جهت جلوگیری از برگشت بینی گوشتی انجام می شود، تقویت غضروف بینی است. همان طور که گفته شد، بینی های گوشتی دارای غضروف کم و استخوان ضعیف هستند. به همین منظور برای تقویت و بهبود غضروف در این ناحیه از بخش های دیگر بدن غضروف برداشت می شود سپس در ناحیه نوک بینی پیوند می خورد.

از دیگر اقداماتی که برای پیشگیری از بازگشت نتیجه جراحی انجام می شود چسب زدن به بینی است. چسب هایی که بعد از عمل بینی نصب می شوند به فرم گیری بهتر نوک بینی کمک می کند.

به همین دلیل توصیه می شود که در مدت زمان مشخصی که پزشک مشخص کرده است، حتما چسب را به طور صحیح روی بینی قرار دهید.

از دیگر مزایای چسب زدن به بینی های گوشتی این است که روند بهبودی تورم بعد از عمل بینی سریع تر می شود و نتیجه ی نهایی نمایان می شود.

بینی ام گوشتی است. آیا جراحی کنم؟

بسیاری از افراد از ترس بازگشت نتیجه جراحی بینی گوشتی برای انجام آن تردید دارند. به همین دلیل از پزشکان و متخصصین در این حوزه مشورت هایی می گیرند.

برای راهنمایی و پاسخ به این سوال باید بگوییم در صورتی که بهترین جراح بینی برای عمل بینی گوشتی انتخاب شود نتیجه ای که حاصل می آید موفق خواهد بود.

چرا که انتخاب درست جراح بینی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توان برای داشتن تجربه ی هر چه بهتر و گرفتن نتیجه ی هر چه درخشان تر از عمل بینی گوشتی مورد انجام قرار داد.

بنابراین مهم ترین اقدامی که می توانید انجام دهید این است در هنگام انتخاب جراح بینی نهایت دقت را داشته باشید و تحقیقات لازم را در خصوص توانمندی و مهارت وی انجام دهید.

بیشتر بخوانید
تزریق ژل به بینی

بهترین دکتر برای جراحی بینی گوشتی می تواند با تکیه بر مهارت و دانشی که کسب کرده است بهترین برنامه را طراحی کند و تکنیک های نوینی را به کار گیرد. البته این به این معنا نیست که برای انجام عمل بینی استخوانی نباید به همین اندازه در انتخاب جراح دقت کرد.

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی را می توان تحت تاثیر بسیاری از فاکتورها و عوامل موثر دانست. در حقیقت برای برآورد هزینه قطعی عمل بینی گوشتی باید به انتخاب جراح، کلینیک یا بیمارستان و محدوده ی انجام عمل بینی توجه داشته باشید.

در رابطه با موقعیت جغرافیایی، باید گفت که این عامل واقعا بر روی هزینه های انواع جراحی بینی موثر است.

به عنوان مثال، هزینه عمل بینی در تهران به میزان معتنابهی با هزینه عمل بینی در شهرستان متفاوت است. اما خوب است بدانید که خیلی از افراد بدون توجه به افزایش هزینه ها و برای انتخاب بهترین جراح بینی می کوشند که برای انجام این عمل به شهر تهران سفر کرده و بهترین تجربه از انجام عمل بینی را برای خود رقم بزنند.

هزینه عمل ترمیمی بینی گوشتی

در صورتی که بینی گوشتی یک بار جراحی شده باشد و مجدد برای عمل ترمیم بینی اقدام کنید هزینه جراحی ترمیم بینی گوشتی همچون جراحی اولیه بینی محاسبه می شود.

در موارد خاصی اگر جراح بینی اولیه با جراح بینی ثانویه یک جراح واحد باشند، با توافقی که بین مراجعه کننده و پزشک انجام می گردد دستمزد دریافت نمی شود. اما سایر هزینه های جراحی از جمله:

هزینه های کلینیکی و هزینه های مربوط به مواد و ابزار آلاتی که در روند جراحی مورد استفاده قرار می گیرند، به طور کامل باید پرداخت شود.

در صورتی که جراح بینی اولیه و ثانویه دو جراح مختلف باشند هزینه های جراحی به علاوه دستمزد نیز دریافت می شود.

بیشتر بخوانید
همه چیز در مورد جراحی بینی استخوانی

اما توصیه ی ما این است که در صورتی که اشتباه از سوی بی تجربگی و عدم توانمندی پزشک جراح بوده است، روند جراحی ترمیم بینی را مجددا به وی نسپارید و از جراحان دیگر کمک بگیرید.

عمل بینی گوشتی ترمیمی می تواند افتادگی نوک بینی بعد از عمل را از بین ببرد. انجام این عمل ضرورتی نخواهد داشت اگر شما برای عمل اولیه ی خود جراح بسیار خوبی را انتخاب کنید.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

همان طور که گفتیم، انتخاب درست جراح بینی گوشتی تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه ای که از عمل می گیرید، خواهید داشت.

به گفته دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران و دارای تجربه ی چندین ساله در زمینه انجام جراحی بینی گوشتی، اهمیت انتخاب جراح بر روی نتیجه ی عمل بینی علی الخصوص عمل بینی گوشتی غیر قابل انکار است.

این عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت:

“جراحی ترمیمی بینی گوشتی می تواند برای هر فردی که از نوک بینی خود ناراضی است و حس می کند که این بخش از بینی اش دچار افتادگی شده است، قابل انجام است. اما بهتر است از ابتدا و برای انجام همان عمل اولیه به فکر انتخاب درست جراح باشید تا نیازی به انجام دوباره ی جراحی بینی نداشته باشید. چرا که:

  1. عمل بینی ترمیم بسیار از عمل اولیه سخت تر است.
  2. مدت زمان انجام این عمل بیشتر است.
  3. ممکن است اگر بینی به میزان زیادی دچار آسیب شده باشد، دیگر حتی انجام جراحی بینی هم جوابگو نباشد.

با دقت در دلایل بالا می بینید که عاقلانه ترین کار این است که در ابتدا و قبل از عمل کردن بینی گوشتی خود از انتخاب درست جراح بینی خود اطمینان حاصل کنید.”

اما چگونه باید بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را انتخاب کرد؟

به دلیل گستردگی انتخاب ها برای در نظر گرفتن یک جراح بینی خوب در تهران و انجام عمل بینی گوشتی و گرفتن بهترین نتیجه از آن بهترین کار این است که به نمونه کار های جراح توجه کنید.

در این مقاله چند نمونه کار عمل بینی گوشتی از دکتر علیرضا بخشایی کیا، جراح بینی گوشتی در تهران را دیدید؛ برای دیدنش بقیه نمونه کار ها می توانید به اینستاگرام دکتر بخشایی کیا سر بزنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386
رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390
استادیار دانشگاه جندی شاپور
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =

Call Now Buttonتماس با پزشک