دکتر علیرضا بخشایی کیا / جراحی زیبایی سینه / تزریق چربی به سینه؛ معرفی مزایا، هزینه و عوارض
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق چربی به سینه؛ معرفی مزایا، هزینه و عوارض

تزریق چربی به سینه برای بزرگ کردن سینه ها (همچنین به عنوان افزایش طبیعی حجم سینه، پیوند چربی، انتقال چربی اتولوگ یا تزریق لیپوژن شناخته می شود) یک روش چند مرحله ای است که در آن جراح سلول های چربی اضافی را از طریق لیپوساکشن از یک یا چند قسمت از بدن خارج می کند، چربی ها را تصفیه می کند و با استفاده از یک کانولا (یک لوله نازک) یا یک سرنگ کوچک به پستانها تزریق می شود. در این مقاله همه چیز درباره تزریق چربی به سینه را بخوانید.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی به سینه در میان خانم هایی که خواهان افزایش اندک اندازه هستند، بدون خطرات احتمالی و عوارض جانبی کاشت پستان، به طور فزاینده ای محبوب شده است.

دکتر فردریک کوربین، جراح پلاستیک در Brea، کالیفرنیا، توضیح می دهد: “انتقال چربی یک روش عالی برای افزایش پستان یا بازیابی حجم از دست رفته به دلیل بیوپسی قبلی یا لامپکتومی است.”

این روش می تواند به بدن کمک کند تا پیکرتراشی شود و با برداشتن چربی در جایی که نمی خواهید، شکل ساعت شنی بیشتری به شما بدهد. دکتر ماریام آوادا، جراح پلاستیک، ساوتفیلد، میشیگان، توضیح می دهد: “چربی اضافی را می توان از شکم، پهلو ها یا ران ها برداشت و سپس به پستان ها منتقل کرد.” “دیگر مکان خوب برای برداشت چربی، پشت است.”

بیشتر بخوانید
همه چیز در مورد پروتز سینه

مزایای تزریق چربی به سینه چیست؟

این روش با استفاده از چربی هایی که از بدن شما برداشت می شود، با حداقل خطر واکنش آلرژیک، اندازه نسبتا کمی را ایجاد می کند.

بیماران از کانتورینگ بدن در مناطقی که چربی از طریق لیپوساکشن برداشته می شود، سود می برند.

اگر همه مراحل به خوبی طی شود، سینه ها کاملا طبیعی به نظر می رسند و نتایج دائمی هستند.

برش ها و زخم ها حداقل هستند، فقط برش های چهار میلی متری که برای برداشت چربی از طریق لیپوساکشن و نقاط تزریق کوچک استفاده می شود.

خطر عوارض ناشی از پروتز سینه وجود ندارد.

اکثر پزشکان آن را یک گزینه درمانی ایمن با زمان بهبودی کوتاه می دانند. دکتر بوستر هیلز، کالیفرنیا، دکتر جاستین یووینو، جراح پلاستیک در یک پرسش و پاسخ RealSelf، می گوید: “به طور کلی، این یک روش کم خطر است، به ویژه هنگامی که با افزایش اندازه سینه با پروتز سینه مقایسه می شود.”

عوارض تزریق چربی به سینه

بقای چربی قابل پیش بینی نیست: حدود 50 تا 70 درصد سلول ها از انتقال زنده می مانند. چربی منتقل شده به خونرسانی در پستان متکی است و ممکن است زنده بماند. در بدترین حالت، علائم نکروز چربی (سلول های مرده) شامل درد، خونریزی، آبی شدن یا سیاه شدن پوست، بی حسی، تب و زخم است.

عدم تقارن نیز در صورت زنده ماندن چربی بیشتر در یک طرف امکان پذیر است. دکتر جان برنز، جراح پلاستیک دالاس می گوید: “پروتز سینه از نظر اندازه تضمین شده تر هستند.”

بیشتر بخوانید
ژنیکوماستی چیست و بهترین راه درمان آن کدام است؟

بیمارانی که به دنبال یک تغییر بزرگ (بیش از دو اندازه فنجان) هستند ممکن است نتوانند به نتایج دلخواه خود برسند یا ممکن است به بیش از یک جلسه انتقال نیاز داشته باشند.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به سینه است؟

برای اینکه کاندید مناسبی برای افزایش اندازه سینه از طریق تزریق چربی باشید، باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید. پزشک شما شرح حال پزشکی کامل، از جمله هرگونه شرایط قبلی را درخواست خواهد کرد. اگر سیگاری هستید، باید سیگار را ترک کنید.

برای انجام عمل جراحی، باید چربی کافی در دسترس داشته باشید تا به نتایج دلخواه خود برسید. بیشتر روش ها حداقل 1000 میلی لیتر چربی خالص برداشت می کنند، بنابراین اگر لاغر هستید، ممکن است واجد شرایط نباشید.

داشتن انتظارات واقع بینانه و داشتن دید آزاد نسبت به سایر امکانات نیز مهم است. به عنوان مثال، این روش افتادگی و شل شدن پستان ها یا بهبود ظاهر کشیده شدن و کشیدگی پوست نمی شود، بنابراین بیماران به رنگ پوست و کشش خوبی نیاز دارند، یا ممکن است لازم باشد انتقال چربی را با لیفت سینه ترکیب کنند.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می شود؟

این روش بسته به میزان چربی منتقل شده و تجربه جراح از دو تا شش ساعت طول می کشد. سه مرحله دارد.

برداشت چربی: قسمت لیپوساکشن در روش شما تحت بیهوشی عمومی یا موضعی همراه با آرام بخشی گرگ و میش انجام می شود. جراح شما برش های ریزی را در نواحی انتخاب شده ایجاد می کند و یک کانول با نوک صاف را مستقیما وارد چربی می کند.

بیشتر بخوانید
مراقبت هاي بعد از عمل زيبايي سينه

تصفیه: دکتر برنز توضیح می دهد: “چربی از مایع تومسی که در لیپوساکشن و خون استفاده می شود جدا می شود و چربی خالص برای انتقال باقی می ماند.” سیستمی که برای جداسازی چربی مورد استفاده قرار می گیرد، از جراحی به جراح دیگر متفاوت خواهد بود. امروزه، بیشتر ما از سیستم فیلتراسیون جاذبه استفاده می کنیم، اگرچه برخی هنوز از تکنیک های سانتریفیوژ استفاده می کنند. ” چربی ها اغلب با محلول آنتی بیوتیک شسته می شوند، سپس سلول های خالص شده برای تزریق به کانول ها یا سرنگ های کوچکتر منتقل می شوند.

انتقال: از یک کانول کوچک نیز برای این قسمت از روش استفاده می شود، تا خطر کبودی در اطراف نقاط تزریق را کاهش دهد و اجازه دهد سلول های چربی در بافت پستان صاف شوند. چندین تزریق در پستان ها انجام می شود زیرا جراح شما شکلی متقارن و طبیعی را برای پستانها ایجاد می کند. طبق گفته Oakville، انتاریو، دکتر رودجر شورت، جراح پلاستیک، قرار دادن فقط کمی چربی در ناحیه فوقانی و میانی پستان، به شما ظاهری جوان در قسمت بالای سینه می دهد.

تزریق چربی به سینه یا پروتز

تفاوت تزریق چربی به سینه با پروتز چیست؟

تفاوت آن ها در لیپوساکشن برای تزریق چربی است که در پروتز سینه نیازی به این کار نیست.

در تزریق چربی هزینه مازاد بابت لیپوساکشن پرداخت می شود.

افراد لاغر مناسب تزریق چربی نیستند اما می توانند پروتز سینه انجام دهند.

در تزریق چربی فقط اندازه محدودی به سینه اضافه می شود در حالیکه در پروتز سینه این محدودیت وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی سینه

تقارن سینه ها در پروتز سینه نسبت به تزریق چربی بیشتر است.

بهترین دکتر تزریق چربی به سینه کیست؟

بهترین دکتر تزریق چربی به سینه یک جراح پلاستیک با تجربه و کاردان است که علاوه بر این که بهترین جراح در این زمینه است، همچنین بهترین جراح لیپوساکشن نیز محسوب می شود. چرا که لیپو نقش بسیار مهمی در روند این عمل دارد.

هزینه تزریق چربی به سینه چقدر است؟

هزینه تزریق چربی به سینه را می توان تاثیر گرفته از فاکتورهای مختلف دانست. مهم ترین عواملی که بر روی هزینه این اقدام زیبایی موثر هستند، عبارتند از:

  • دستمزد جراح
  • میزان چربی برداشته شده به روش لیپوساکشن
  • هزینه کلینیک یا بیمارستان محل عمل
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386
رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390
استادیار دانشگاه جندی شاپور
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک