مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جراحی لیفت لب

زیبایی یکی از ویژگی‌های وجودی انسان و داشتن چهره ای زیبا، دلنشین و بدون نقص آرزوی هر فردی است. شاید تا کنون درباره نسبت های طلایی صورت شنیده باشید. بسیاری از زیبایی شناسان معتقدند که برای داشتن چهره ای زیبا باید تناسبی میان خطوط عرضی و طولی صورت برقرار باشد.

یکی از مهم ترین اعضای صورت که در این نسبت ها نقش بسیار مهمی ایفا می کند، لب است. این عضو صورت را می توان یکی از مهم ترین عوامل موثر بر زیبایی و تناسب چهره دانست؛ چرا که از بالا با بینی و از پایین با چانه نزدیکی دارد. برای همین، وجود تعادل و تناسب میان اندازه و فاصله بین لب، بینی و چانه را می توان از مهم ترین نسبت های طلایی صورت به حساب آورد.

درصورتی که با افزایش سن و کمتر شدن کلاژن سازی، پوست صورت شل شده و حالت لب ها تغییر کند و یا ظاهر لب هایتان موردعلاقه شما نباشد می‌ توانید با انجام عمل لیفت لب به لب های خود ظاهری ایده آل، زیبا و متناسب ببخشید. در این مقاله با همه نکات مربوط به جراحی لب آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

مثلث طلایی صورت

آیا لیفت لب روش موثری است؟

لیفت لب‌ یک جراحی زیبایی است که به منظور افزایش تناسب فاصله لب با دیگر اعضای صورت و فرم دادن آن توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام می‌شود. در این جراحی بافت صورتی لب افزایش می‌یابد که باعث می شود لب ها برجسته تر و جذاب تر به نظر برسند.

بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل لیفت لب را دارند، سابقه تزریق چربی و ژل داشته و از نتیجه موقتی آن ناراضی هستند. نتیجه ی عمل لیفت لب دائمی است و علاوه بر این که فرم لب ها برای داشتن لبخندی زیبا را اصلاح می کند، با بالا کشیده شدن لب باعث نمایان شدن بیشتر دندان ها می شود.

بیشتر بخوانید
پروتز گونه

بسیاری از افراد برای افزایش تناسب میان لب و بقیه اعضای صورت خود از روش هایی مانند تزریق فیلر به لب یا کم کردن فاصله لب وبینی با ارایش استفاده می کنند. مهم ترین مشکل این روش ها آن است که نمی توان از آن ها انتظار نتایج دائمی داشت.

 

انواع لیفت لب کدام اند؟

روش های مختلفی برای جراحی لیفت لب وجود دارد، با آشنایی داشتن از انواع مختلف این جراحی، می توانید به طور آگاهانه تر با پزشک خود مشورت کنید و بهترین روش را برای دستیابی به هدف مورد نظر خود از عمل انتخاب کنید. در ادامه انواع لیفت لب و روش انجامشان معرفی می گردد:

لیفت مستقیم لب 

لیفت مستقیم لب (Direct lip lift) یا لیفت کامل لب مرز مشخص تری به لب ها می دهد. در این نوع جراحی لب، یک نوار باریک و نازک از قسمت بالایی لب برداشته شده و باعث برجسته شدن و بالارفتن آن می شود.

لیفت مستقیم لب

لیفت لب بال هورن

لیفت لب بال هورن یا لیفت لب از زیر بینی، محبوب ترین روش جراحی زیبایی لب است. با انجام این نوع عمل زیبایی می توان لب هایی به شکل Bullhorn داشت. در این روش قسمتی از پوست زیر بینی برداشته شده و به آرامی بالا کشیده می شود. با انجام لیفت لب به این طریق، نتیجه بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود. مهم ترین دلیل محبوبیت لیفت لب به روش بال هورن آن است که پس از انجام آن حتی زمانی که دهان بسته است نیز دندان ها مشخص می گردند و جلوه ای فوق العاده به چهره ی فرد می بخشند.

عمل سانترال لب

لیفت سانترال لب همان طور که از نام آن یعنی central lip lift مشخص است، بیشترین تغییر را بر روی قسمت مرکزی لب ایجاد می کند. این روش تا حدودی مشابه لیفت لب بال هورن است یعنی برشی در قسمت زیر بینی ایجاد می شود و برخلاف روشن بال هورن فقط پوست قسمت مرکزی لب ها بالا کشیده می شود. در این روش فاصله بین بینی و لب ها کاهش می یابد و دندان های بالا در حالتی که لب ها ثابت هستند، دیده می شوند.

لیفت لب سانترال

لیفت گوشه های لب

در این روش که به آن corner lip lift گفته می شود، برش هایی در گوشه های چپ و راست لب ها ایجاد می شود و به دقت قسمت کوچکی از آنها برداشته می شود. جای زخم این عمل با مرور زمان به سختی قابل تشخیص است. این روش بیشتر برای افرادی که گوشه های لب آن ها به سمت پایین و افتاده است انجام می گیرد. با انجام لیف گوشه لب، علاوه بر اینکه جلوه ای زیباتر به لبخند شما داده می شود، باعث پهن تر و طبیعی تر شدن لب ها نیز می گردد.

بیشتر بخوانید
جراحی لیفت ابرو

لیفت گوشه های لب

مزایای فرم دهی لب با جراحی چیست؟

جراح پلاستیک طی این عمل با ایجاد تغییرات گسترده بر روی ظاهر فرد می تواند باعث افزایش جذابیت و زیبایی وی گردد. از جمله مهم ترین تغییراتی که در پی اجرای تکنیک های لیفت لب بر روی صورت ایجاد می گردد، عبارتند از:

 • افزایش دائمی حجم لب
 • این جراحی زیبایی هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل انجام است.
 • از بین بردن دائمی چروک ها و خطوط روی لب ها به روش جراحی ممکن است.
 • فاصله میان بینی و لب کاهش می یابد، در نتیجه چهره ی فرد حالت متناسب تری پیدا می کند.
 • جراحی برجسته سازی لب با کمک به نمایان تر شدن دندان ها می تواند به زیبا تر شدن خنده ی فرد کمک بسیاری نماید.
 • داشتن لب های زیبا و خوش اندازه تاثیر مستقیمی بر روی سن ظاهری افراد دارد. با انجام لیفت لب می توانید جوان تر به نظر برسید.
 • در برخی افراد با بالا رفتن سن، رنگ صورتی لب ها کاهش یافته و یا از بین می رود. با انجام جراحی لب می توان این مشکل را برطرف نمود.
 • اگر گوشه های دهان نیز در اثر افزایش سن افتادگی پیدا کرده باشند، می توان با انجام جراحی زیبایی گوشه لب آن ها را به حالت نرمال برگرداند.
 • در صورتی که یکی از لب های بالا و پایین یا هر دو بر اثر بروز عوامل مختلف نازک شده باشند، می توان با انجام این جراحی حجم از دست رفته را به آن ها باز گرداند.

جراحی لب چطور انجام می شود؟

به طور کلی لیفت لب یک عمل سرپایی است و در مطب پزشک انجام می شود. با توجه به شرایط، این عمل به صورت بی حسی موضعی و در بعضی موارد به صورت بیهوشی عمومی انجام می شود و حداکثر یک الی دو ساعت زمان می برد.

بیشتر بخوانید
پروتز چانه

انجام این عمل به میزان بسیار زیادی به ظرافت و مهارت بالای جراح نیاز دارد، تا کم ترین اثر از جای عمل باقی بماند. همراه عمل لیفت لب می توان سایر عمل های زیبایی صورت مانند عمل زیبایی بینی، لیفت گردن و … را نیز انجام داد.

 

عمل زیبایی لب ها

هزینه لیفت لب چقدر است؟

عوامل مختلفی می توانند در تعیین میزان هزینه های جراحی زیبایی لب موثر باشند. از جمله دستمزد جراح پلاستیک و نوع عمل (سانترال، بال هورن و …)

یکی از مهم ترین اشتباهاتی که افراد مختلف در زمینه انجام جراحی های زیبایی مرتکب می شوند، این است که می خواهند کیفیت جراحی را با توجه به هزینه ی انجام آن حدس بزنند.

اما در حقیقت این دو مقوله کاملا از هم جدا هستند و نباید کیفیت عمل و رضایت از نتیجه ی آن را فدای پایین بودن هزینه نمود.

عمل جراحی لیفت لب از آن جایی که جزو عمل های زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و بنا به مراقبت های قبل و بعد از عمل، دستمزد پزشک و این که به تنهایی انجام می شود یا سایر عمل های زیبایی نیز همراه آن صورت می گیرد متفاوت است و باید با پزشک جراح زیبایی در مورد آن مشورت شود.

 

چه کسانی باید لیفت لب انجام دهند؟

با افزایش سن معمولا فاصله بین لب ها و بینی افزایش می یابد و لب ها نیز نازک تر شده و خطوط روی لب نیز افزایش می یابند، افراد مسن که می‌‌خواهند این موارد را بهبود ببخشند، گزینه مناسبی برای عمل لیفت لب هستند.

در افراد جوان تر نیز کسانی که از عمل تزریق ژل یا چربی نتیجه دلخواه را بدست نیاورده اند و همچنین ظاهر طبیعی را ترجیح می دهند ،گزینه های مناسبی برای انجام عمل لیفت لب هستند.

لیفت لب یک راه حل دائمی برای زیبایی لب هاست، بنابراین برای افرادی که از تزریق ژل خسته شده اند روش کمک کننده ای خواهد بود.

کاندیدهای جراحی لیفت لب

چه کسانی نباید لیفت لب انجام دهند؟

افرادی که دارای خصوصیات زیر هستند معمولا کاندید مناسبی برای این جراحی نمی باشند و اگر برای اصلاح ظاهر لب های خود مصر هستند، باید حتما با پزشک مشورت نمایند.

 • افرادی که فاصله بین بینی و لب آنها بسیار کم است. (کمتر از یک و نیم سانتی متر)
 • افراد دیابتی و افراد مبتلا به بیماری هایی که خطر خونریزی در آن ها بالا است.
 • افرادی که دارای تبخال فعال روی لب هستند.
بیشتر بخوانید
جراحی پلک

تفاوت بین تزریق فیلر و جراحی لیفت لب چیست؟

تفاوت های بسیاری میان جراحی زیبایی لب و تزریق فیلر به آن وجود دارد. فرقی ندارد که بخواهیم برای بهبود ظاهر لب به آن ژل تزریق کنیم یا چربی، در هر دو حالت، این مواد ممکن است مشکلات یکسانی را به همراه داشته باشند:

 • ژلی که برای بهبود ظاهر لب به آن تزریق می شود، ماده ای ارگانیک است و به همین دلیل نتیجه ی تزریق ژل موقتی است و نیاز به ترمیم دارد.
 • تزریق چربی به لب نیز با استفاده از چربی بدن خود فرد انجام می شود و به علت طبیعی بودن آن، مانند تزریق ژل نتیجه ای مشابه خواهد داشت.
 • در صورتی که تزریق فیلر به خوبی انجام نشود یا ژلی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، از کیفیت مناسب برخوردار نباشد، ممکن است عوارض داشته باشد.
 • در مقابل این روش، جراحی لیفت لب وجود دارد که اثری دائمی دارد و همچنین عارضه یا خطر خاصی نیز به همراه ندارد.

مزایای جراحی لب

بهترین جراح زیبایی لب در تهران کیست؟

با خواندن این نوشتار از تمامی جوانب مربوط به این عمل زیبایی پر طرفدار آگاهی لازم را پیدا کردید. به عنوان آخرین نکته می خواهیم یکی از مهم ترین عوامل موثر بر رضایت شما از جراحی لب را بررسی کنیم.

جراحی زیبایی لب جزو عمل های آسان و سبک است اما تبحر، ظرافت و مهارت بالای جراح را می طلبد و بهتر است قبل از عمل تحقیق بیشتری در زمینه ی انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود.

بهتر است با کسب اطلاعات کامل و مناسب و همچنین مشورت پزشک نسبت به این عمل دید واقع گرایانه داشته و انتظارات نادرست را کنار بگذارید تا نتیجه ی دلخواه خود را از انجام جراحی حاصل فرمایید.

منبع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
دکتر بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386
رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390
استادیار دانشگاه جندی شاپور
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

Call Now Buttonتماس با پزشک