دکتر علیرضا بخشایی کیا / جراحی بینی / هزینه جراحی بینی در سال 1402 چه قدر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه جراحی بینی در سال 1402 چه قدر است؟

هزینه جراحی بینی در تهران به نوع جراحی مورد نیاز شما بستگی دارد. بنابراین هزینه نهایی پس از معاینه اولیه بینی، وضعیت فعلی پوست، غضروف، استخوان، محور بینی، اندازه بینی و چندین فاکتور دیگر که در یک جلسه مشاوره حضوری مشخص می شود، وابسته است. می توانیم با قطعیت بگوییم که مهم ترین و پر تکرار ترین سوالی که از ما پرسیده می شود، در رابطه با هزینه عمل بینی است.
در این مقاله در رابطه با این موضوع صحبت کرده و هزینه دقیق جراحی بینی در تهران و توسط دکتر بخشایی کیا را به اطلاع شما عزیزان رسانده ایم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه-عمل-بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در صورتی که از این فاکتورها بی اطلاعید، حتما به جدول زیر توجه کنید:

دستمزد جراح

میزان دستمزد جراح بینی با توجه به میزان تحصیلات، مهارت و تجربه وی تعیین می شود.

شهر

این که شما در تهران بینی خود را عمل کنید یا شهرستان، بر روی هزینه ای که باید بپردازید موثر است. بسیاری از افراد به دلیل وجود پزشکان با تجربه تر و ماهرتر به تهران سفر می کنند تا جراحی بینی خود را انجام دهند. با وجود این که هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان متفاوت است.

بیمارستان

این که شما در کدام بیمارستان یا کلینیک به جراحی بینی خود می پردازید، تا حد زیادی بر روی نتیجه ای که از عمل می گیرید، موثر است. چرا که تجهیزات اتاق عمل در روند این جراحی بسیار موثرند.

بیهوشی

عمل بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود. این که پزشک بیهوشی چه میزان دستمزد دریافت کند هم بر روی میزان قیمت عمل بینی موثر است.

نوع عمل بینی

جراحی بینی انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها نیاز به پیاده سازی تکنیک های مختلفی دارند. هزینه عمل بینی برای هر یک از این روش ها متفاوت است. در بخش زیر همه چیز درباره انواع عمل بینی را بخوانید.

ریکاوری

بعد از جراحی بینی با توجه به روش های عمل بینی، ریکاوری نیز برای هر فردی متفاوت است. ممکن است نیاز باشد یک شب یا بیشتر در بیمارستان بمانید.

هزینه جراحی بینی شامل چه مواردی می شود؟

هزینه کل روش با اضافه شدن متغیرها شروع به افزایش می کند ، که شامل سایر کادر پزشکی حاضر در اتاق در طول عمل شما ( متخصص بیهوشی پرستاران و دستیار جراحی)، ابزار و لوازم پزشکی مختلف مورد استفاده در طول عمل شما، هزینه های دارو های مورد استفاده در طول عمل ( دارو های ارامش بخش، مسکن و آنتی بیوتیک) و هزینه های اتاق عمل می باشد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت جراحی بینی

 برای ارزیابی از هزینه های عمل که به شما ارائه می شود، عواملی تاثیر گذار است که در هنگام مراجعه به پزشک باید از او بپرسید، تا بتوانید در طول تجربه جراحی احساس قدرت و آگاهی داشته باشید. این عوامل شامل:

متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی که مانند جراح بینی در طول عمل همراه شما خواهد بود، هزینه جداگانه ای دریافت می کند. همچنین بیهوشی عمومی به طور قابل توجهی گران تر از بیهوشی های موضعی است.

مکان عمل جراحی بینی

به طور کلی شهر های بزرگ تر ایران هزینه بیشتری نسبت به شهر های کوچک تر را دارد. انجام عمل های بیشتر معمولا به معنای تجربه بیشتر پزشک و هزینه بالاتر عمل است.

نوع عمل بینی

از آنجایی که هر فردی متفاوت است، برخی از عمل های بینی برای جراح چالش بر انگیز تر با بقیه است. رینوپلاستی با سایر روش های جراحی بینی پیچیده تر است، در نتیجه هزینه بیشتری برای آن باید پرداخت شود.

یک روش پیچیده به تخصص، توجه بیشتر، جزئیات بیشتری  و زمان بیشتری نیاز دارد. به این معنا است که هزینه بیشتری برای زمان جراح و متخصص بیهوشی  و هزینه های بیشتری برای عمل باید پرداخت کنید.

تجربه و شهرت جراح

سابقه جراح شما بر هزینه های کلی تاثیر می گذارد. یک جراح که چندین دهه تجربه داشته باشد، هزینه بیشتری نسبت به رقبای خود با تجربه کمتر دریافت می کند. دکتر علیرضا بخشایی کیا با چندین سال تجربه در عمل های بیی، توانسته اند بیماران زیادی را به زیبایی دلخواه برسانند.

قیمت-عمل-بینی

آیا بیمه هزینه های جراحی بینی را پوشش می دهد؟

برای پاسخ دادن به این سوال که آیا بیمه پول جراحی را می دهد، باید به دو عامل توجه کرد:

جراحی زیبایی: روش هایی برای تغییر شکل ساختار های طبیعی برای بهبود ظاهر و عزت نفس که جز پوششش دهی بیمه نمی شود.

جراحی ترمیمی: رویه هایی که بر روی ساختار های غیر طبیعی بدن تاثیر گذار است مانند نقض های مادرزادی، ناهنجاری های رشدی، بیماری و تومور یا عفونت، این عوامل بر اساس نوع بیمه شما مورد پوشش قرار خواهند گرفت.

به طور کلی، تا زمانی که یک وضعیت پزشکی ثابت داشته باشید که بر تنفس شما تاثیر می گذارد، عمل جراحی بینی شما به احتمال زیادی تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

تست های پزشکی قبل از جراحی بینی در تهران

تست های پزشکی که قبل از جراحی گرفته می شود، شامل هزینه هایی می شود که می توان از جمله آن ها به موارد زیر اشاره کرد:

آزمایش خون

 خون شما می تواند چیزهایی زیادی در مورد سلامت کلی شما نشان دهد. برخی از آزمایشاتی که ممکن است در آزمایش خون شما گنجانده شود عبارت اند از:

  • CBC: تعیین می کند که آیا شما کم خون هستید یا سطح آهن پایینی دارید.
  • PT و PTT: مشکلاتی در لخته شدن خون ممکن است داشته باشید را پیدا می کند.
  • FBS: سطح قند خون شما را اندازه گیری می کند.

ارزیابی روانشناختی

جراح شما ممکن است آزمایشاتی را درخواست کند تا اطمینان حاصل شود که شما درک واقع بینانه ای از مزایای جراحی زیبایی دارید.

نتیجه گیری

هزینه عمل بینی با توجه به محل و وضعیت بیمار متفاوت است. قبل از پرداخت هزینه به کلینیک مورد نظر باید یک جلسه مشاوره با جراح خود داشته باشید تا شما را در جریان قیمت عمل، در طول جراحی بگذارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]

دکتر علیرضا بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386 رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390 عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

مقالات مرتبط

سن مناسب جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی

سن مناسب عمل بینی متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. هرچند که در بسیاری از موارد، مناسب‌ترین سن برای جراحی بینی پس از رشد کامل استخوان‌ها و غضروف‌های بینی است....

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی

عمل انحراف بینی یک روش جراحی ست که برای اصلاح شکل و ساختار بینی استفاده می‌شود. انحراف بینی به علت عوامل وراثتی، ضربه، عفونت یا تغییرات توسعه‌ای در بینی ایجاد شود. این...

عمل بینی استخوانی + نحوه انجام جراحی

عمل بینی استخوانی + نحوه انجام جراحی

عمل بینی استخوانی، یک روش جراحی است که برای تغییر شکل و اصلاح بینی با استفاده از جراحی در بخش‌های استخوانی بینی انجام می‌شود. این عمل برای بهبود عملکرد تنفسی و اصلاح...

تزریق کورتون به بینی درد دارد؟

تزریق کورتون به بینی درد دارد؟

تزریق کورتون به بینی بعد از جراحی یکی از بهترین و موثر ترین راه ها برای از بین بردن تورم بینی است. خوب است بدانید که تزریق کورتون بیش تر برای دماغ های گوشتی انجام می...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *