مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یکی از انواع عمل های زیبایی سینه است که با هدف افزایش سایز و فرم دهی به سینه ها انجام می شود. زنانی که سینه های کوچکی دارند و یا این که در اثر علل مختلفی مشکلاتی را در ناحیه سینه شان تجربه می کنند برای انجام جراحی پروتز سینه اقدام می کنند. در این مقاله در قالب بخش های مختلف می خواهیم به این جراحی یعنی عمل پروتز سینه بپردازیم. اما مهم ترین بخش این مقاله، در رابطه با هزینه پروتز سینه است که به طور اختصاصی به آن خواهیم پرداخت.

هزینه پروتز سینه

هزینه جراحی پروتز سینه تحت تاثیر چه عواملی است؟

هزینه پروتز سینه متغیر است و در تعیین آن عوامل مختلفی دخیل هستند از جمله:

هزینه بیهوشی

 ممکن است طبق وضعیت بدن بیمار و نظر پزشک فرد تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار بگیرد که هریک از آن ها هزینه مخصوص به خود را دارد.  معمولا هزینه بیهوشی عمومی از هزینه بی حسی موضعی بیشتر است که این مورد می تواند در هزینه کلی جراحی پروتز سینه تاثیر بگذارد.

تجهیزات بیمارستان و جراحی

پروتز سینه می تواند در بیمارستان و یا کلینیک های مجهز انجام شود و هریک از آن ها دارای تجهیزات پیشرفته ای برای جراحی می باشند. انتخاب مکان مورد نظر برای جراحی بستگی به نظر پزشک و مراجعه کننده دارد.

تست های پزشکی

پیش از جراحی پروتز سینه پزشک از فرد می خواهد که یکسری آزمایشاتی را انجام دهد و نتایج را به وی ارائه کند. این آزمایشات برای بررسی دقیق و ارزیابی وضعیت جسمانی افراد انجام می شود تا روند جراحی با موفقیت انجام شود.  

داروهای تجویزی

ممکن است پزشک پیش از روند جراحی و پس از آن برای بیمار داروهایی را تجویز کند که تمامی این موارد به نوعی جزء هزینه های مربوط به این جراحی محسوب می شود.  

نوع پروتز سینه

از نظرات مختلف، می توان انواع مختلفی برای پروتز سینه در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر بخواهیم از نظر جنس ماده پر کننده بررسی انجام دهیم، هزینه پروتزهای سالین از پروتزهای سیلیکونی کمتر است.

همچنین از نظر بافت سطحی پروتز نیز می توان آن ها را به دو دسته اسموث و تکسچر تقسیم کرد. پروتزها همچنین از نظر شکل به دو دسته گرد و اشکی تقسیم می شوند.

هر چه اندازه پروتز بزرگ تر و کیفیت آن بیش تر باشد، هزینه تهیه آن نیز بیش تر خواهد بود.

دستمزد پزشک

دستمزد جراح پروتز سینه با توجه به میزان تخصص و میزان مهارتی که در زمینه جراحی پروتز سینه دارد متغیر است. بنابراین این عامل در افزایش یا کاهش هزینه های کلی مربوط به جراحی پروتز سینه نقش دارد.

عکس پروتز سینه

انواع علل جراحی پروتز سینه

پروتز سینه موثرترین روش برای اصلاح عدم تقارن سینه می باشد و همچنین می توان از آن ها برای اصلاح ناهنجاری های سینه استفاده کرد. زنان به دلایل مختلفی این روش را انجام می دهند که داشتن سینه های بزرگ و خوش فرم یکی از آن هاست. از سوی دیگر برخی زنان به دلیل برداشت سینه در اثر ابتلا به سرطان سینه برای بازسازی و فرم دهی از پروتزهای سینه کمک می گیرند. مهم ترین دلایل انجام پروتز سینه:

 • بازسازی و اصلاح سینه پس از بارداری و شیردهی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • رفع افتادگی و شل شدگی سینه
 • گرد شدن و افزایش استحکام سینه ها

انواع پروتز سینه

پروتز های سیلیکونی: این دسته از پروتزها ظاهر طبیعی تری دارند زیرا که پروتز های سیلیکونی از جنس سیلیکون هستند و بافتی شبیه به بافت سینه دارند.

پروتز های سالینی: پروتز های سالینی از آب و نمک پر شده اند و بیشترین سازگاری را با بافت بدن زنان دارند.

بیشتر بخوانید: انواع پروتز سینه

بهترین کاندیدا ها برای انجام جراحی پروتز سینه

برای انجام این جراحی زیبایی، زنان باید دارای شرایطی باشند که روند جراحی برایشان خطرآفرین نباشد. بهترین گزینه ها برای انجام این جراحی زنانی اند که از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • زنانی که دارای شرایط بدنی سالم هستند و به بیماری خاصی مبتلا نمی باشند.
 • زنانی که از دارو های خاصی استفاده نمی کنند و آلرژی و حساسیت های خاصی ندارند.
 • زنانی که به دلایل ژنتیکی سینه های کوچکی دارند
 • زنانی که باردار نباشند
 • زنانی که در دوران شیردهی قرار ندارند

اقدامات و مراقبت های پیش و پس از عمل جراحی پروتز سینه

 • عدم استفاده از داروهای ضد التهاب و دارو هایی که ضد انعقاد خون هستند به مدت دو هفته. مثل وارفارین، هپارین و آسپرین
 • عدم استفاده از سیگار
 • عدم استفاده از الکل
مراقبت های بعد از پروتز سینه

روند جراحی پروتز سینه

روند جراحی پروتز سینه شامل موارد زیر است

بیهوشی : جراحی پروتز سینه می تواند تحت بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام شود و بسته به شرایط بیمار و نظر پزشک یکی از این دو روش انتخاب می شود.

برش: برش ها در روند جراحی پروتز سینه در نواحی ای مانند آرئولار، زیر بغل و چین های زیر سینه ایجاد می شود. محل برش برای پروتز سینه بستگی به نوع پروتز و شرایط بدن بیمار دارد.

قرار گیری پروتزها: پس از ایجاد برش در ناحیه ی مورد نظر پروتز ها از همین مجرا در پشت بافت سینه و عضلات ماهیچه سینه قرار خواهد گرفت.

بخیه زدن برش: پس از اتمام روند جراحی نواحی برش ها با نخ های بخیه که از نوع جاذب هستند، بخیه زده می شوند.

مهم ترین عامل موثر بر روی نتیجه این جراحی، انتخاب بهترین جراح پروتز سینه است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دکتر علیرضا بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386 رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390 عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *