دکتر علیرضا بخشایی کیا / جراحی زیبایی بدن / لاغری و پیکرتراشی / ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟
مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

امروزه بسیاری از افراد برای انجام جراحی های لاغری و بهبود ظاهر ناحیه شکم و پهلوها داوطلب می شوند. اگر این بخش از بدن شما دارای چربی اضافه یا افتادگی پوست شده است و یا اگر احساس می کنید که دیگر کاری از دست ورزش و رژیم های لاغری بر نمی آید، انجام جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی که به آن تامی تاک هم گفته می شود، راه حل مشکل شماست. در این مقاله همه نکاتی را که باید درباره جراحی شکم بدانید، در اختیار شما قرار داده ایم؛ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و در پایان، نظر خود را در رابطه با آن بیان کنید.

معرفی ابدومینوپلاستی
آنچه در این مقاله می خوانید: پنهان
 1. 1. آناتومی شکم
 2. 2. عوامل موثر بر افتادگی پوست شکم
  1. 3. بارداری و زایمان
  2. 4. افزایش سن
  3. 5. کاهش وزن شدید
  4. 6. عوامل ژنتیکی
  5. 7. افزایش و کاهش وزن مکرر
 3. 8. ابدومینوپلاستی چیست؟
 4. 9. مزایای جراحی زیبایی شکم
 5. 10. لیپوابدومینوپلاستی چیست؟
 6. 11. مراحل جراحی شکم
  1. 12. بیهوشی
  2. 13. ایجاد برش های لازم
  3. 14. ایجاد تغییرات روی عضلات و پوست شکم
  4. 15. ایجاد بخیه و پانسمان
 7. 16. انواع ابدومینوپلاستی
  1. 17. ابدومینوپلاستی کامل
  2. 18. ابدومینوپلاستی جزئی
 8. 19. بهترین کاندیداهای جراحی زیبایی شکم
 9. 20. چه افرادی نمی توانند جراحی زیبایی شکم انجام دهند؟
 10. 21. عوارض ابدومینوپلاستی
  1. 22. عوارض طبیعی
  2. 23. عوارض غیر طبیعی
 11. 24. اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی
 12. 25. مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی
  1. 26. مراقبت های تغذیه ای
  2. 27. مراقبت های دارویی
  3. 28. مراقبت های عمومی
   1. 29. ورزش بعد از جراحی شکم
   2. 30. تماس با پزشک
   3. 31. از خدمات پزشکی آنلاین استفاده کنید.
 13. 32. هزینه ابدومینوپلاستی
 14. 33. اهمیت انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی
 15. 34. سوالات متداول جراحی زیبایی شکم

آناتومی شکم

پیش از آن که بخواهیم درباره مشکلات ظاهری شکم و بهترین راه برطرف کردن آن ها توضیحاتی را ارائه نماییم، می خواهیم به طور خلاصه در رابطه با آناتومی و فیزیولوژی شکم و ماهیچه های آن صحبت کنیم.

شکم انسان از چهار نوع عضله یا ماهیچه تشکیل شده است. دلیل اصلی احساس نیاز افراد و انجام عمل ابدومینوپلاستی، از بین رفتن استحکام این عضلات و همچنین پوست شکم است.

ماهیچه ای که در پس زمینه این متن مشخص شده است، عضله راست شکمی نام دارد. این عضله مهم ترین نقش در ظاهر بخش میانی شکم را داراست. در پی اثرگذاری عواملی مانند بارداری، کاهش وزن سریع و یا افزایش سن، استحکام این عضله از بین رفته و شکم دچار افتادگی می شود.

عوامل موثر بر افتادگی پوست شکم

موارد متعددی می توانند بر روی حالت شکم شما تاثیر گذار باشند. در ادامه مهم ترین عوامل تغییر دهنده ظاهر شکم را بر شمرده ایم:

بارداری و زایمان

بارداری فرایندی است که در طول آن، رشد و نمو جنین در داخل رحم مادر صورت می گیرد. به این دلیل که با گذر زمان جنین بزرگ و بزرگ تر می شود، فشار مضاعفی به صورت متداوم به دیواره های شکم وارد می شوند. این فشارها در زمان زایمان به یک باره از بین می روند و در نتیجه پوست و عضلات شکم زمان لازم برای بازگشت به حالت اولیه را پیدا نمی کنند. به همین دلیل است که بسیاری از خانم هایی که داوطلب انجام جراحی ابدومینوپلاستی می شوند، به دلیل مشکلات ظاهری بعد از زایمان این کار را انجام می دهند.

افزایش سن

با افزایش سن، میزان کلاژن سازی پوست بسیار کاهش می یابد. به همین دلیل است که افراد با سن بالاتر، پوست چروکیده و عضلات غیر مستحکمی دارند. روند این پیری بر روی صورت مشهودتر است اما خوب است بدانید که پوست و ماهیچه های سطحی همه بخش های بدن در معرض اثر گذاری عامل تغییر سن قرار می گیرند. یکی از این بخش ها، همان شکم است. با پیرتر شدن فرد، عضلات و پوست این ناحیه سفتی خود را از دست می دهند و در نتیجه افتادگی شکم پدیدار می گردد.

کاهش وزن شدید


هیچ کس از اثرات مضر چاقی بر روی سلامت بدن بی اطلاع نیست. به همین دلیل است که به جرئت می توان یکی از مهم ترین دغدغه های انسان امروزی را تناسب اندام و کاهش وزن دانست. راه های مختلفی برای رسیدن به اندامی لاغر و متناسب وجود دارند که از میان آن ها می توان به رژیم های لاغری، ورزش و جراحی هایی مانند لیپوساکشن اشاره کرد. کاهش وزن به هر روشی که باشد، اگر به صورت شدید و ناگهانی صورت گیرد، می تواند در پی از بین بردن ناگهانی چربی های زیر پوستی، باعث شل شدن پوست و در نتیجه خارج شدن عضلات از جای درستشان باشد. این اتفاق در ناحیه میانی بدن باعث افتادگی شکم شده و فرد را نیازمند انجام ابدومینوپلاستی می نماید.

عوامل ژنتیکی

برخی از افراد به طور ژنتیکی و ارثی دارای پوست شل و افتاده ای در ناحیه شکم هستند. برای تشخیص این مورد که آیا مشکلات ظاهری شما در بخش شکم به دلیل اثر گذاری عوامل ژنتیکی است یا خیر، می توانید به این نکته دقت کنید که آیا این مشکل شما بعد از بارداری و زایمان، با افزایش سن یا در پی کاهش وزن شدید رخ داده است یا خیر. همچنین اگر شما تا کنون افزایش و کاهش وزن را به طور مکرر تجربه نکرده اید اما دچار مشکل افتادگی شکم می باشید، می توانید تقصیر را به گردن عوامل ژنتیکی بیندازید.

افزایش و کاهش وزن مکرر

در صورتی که شخصی موفق به کاهش وزن یا افزایش وزن شود ولی دوباره به وضعیت قبلی برگردد، می توان گفت که او مستعد افتادگی پوست شکم و کاندید شدن برای انجام جراحی زیبایی شکم است. به همین دلیل است که همیشه به شما توصیه می کنیم اگر تغییری در وزن شما ایجاد شد، سعی کنید حتما آن را ثابت نگه دارید، چرا که اثرات بازگشت وزن به حالت قبل دارای عوارض ظاهری متعددی خواهد بود.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یکی از انواع لیفت بدن است که در ناحیه شکم انجام می شود. به همین دلیل است که به آن جراحی زیبایی شکم نیز می گوییم. مهم ترین هدفی که در این جراحی دنبال می شود قرار دادن عضلات شکم در جای درست و برداشت پوست اضافی این ناحیه است.

عمل ابدومینوپلاستی بهترین راه برای بهبود ظاهر شکم است و برای انجام آن باید دقت زیادی در انتخاب جراح داشت. بسیاری از افرادی که در معرض اثر هر یک از دلایل افتادگی شکم قرار می گیرند، در آینده برای انجام این عمل داوطلب خواهند شد.

در ادامه می توانید نمونه کار دکتر علیرضا بخشایی کیا در زمینه جراحی زیبایی شکم را ببینید.

مزایای جراحی زیبایی شکم

بعد از انجام ابدومینوپلاستی، نتایج مثبت متعددی حاصل می شوند. مهم ترین مزایای جراحی زیبایی شکم عبارتند از:

 • همه ی اشخاصی که فرم کلی شکمشان به هم ریخته است، می توانند با انجام عمل ابدومینوپلاستی به بهبود اصلاح فرم ایجاد شده بپردازند.
 • از بین رفتن چربی های اضافه ای که بعد از لیپوساکشن بر روی جدار شکمی باقی مانده اند نیز کار ابدومینوپلاستی است.
 • بهبود فتق در ناحیه شکم؛ فتق حالتی است که در آن به دلیل ضعف عضلانی ناحیه شکم، بخشی از اعضای داخلی شکم از دیواره آن بیرون می زند. جراحی زیبایی شکم، با برطرف نمودن فتق می تواند دارای مزایای درمانی هم باشد.
 • افزایش اعتماد به نفس نیز یکی از مهم ترین مزایای هر گونه جراحی زیبایی است. زمانی که شما از مشکلات ظاهری در بخش شکم رنج می برید، نمی توانید لباس های راحت و مورد علاقه خود را بپوشید، به همین دلیل احساس زشتی می کنید و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید.
 • وجود امکان انجام جراحی لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی به شما این فرصت را می دهد که عاوه بر بهبود وضعیت پوست شکم و عضلات، به طور همزمان از شر چربی های اضافی شکم نیز خلاص شوید.

در ادامه درباره روند این جراحی دو جانبه توضیحات مختصری ارائه خواهیم کرد.

مزایای ابدومینوپلاستی

لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

لیپوابدومینوپلاستی همان طور که از نام آن مشخص است، عملی است که در روند آن هم لیپوساکشن یا چربی کشی نواحی شکم انجام می شود و هم ابدومینوپلاستی. مهم ترین مزیت انجام این دو عمل به صورت همزمان، عدم نیاز به انجام دو جراحی و تحمل دو بار بیهوشی است.
بسیاری از بیماران دیابتی یا افرادی که از مشکلات قلبی و عروقی رنج می برند، نمی توانند برای انجام دو بار جراحی و در نتیجه دو بار بیهوشی ریسک کنند. به همین دلیل است که آن ها برای بهبود کلی ظاهر شکم خود لیپوابدومینوپلاستی را انتخاب می نمایند.
مهم ترین عارضه لیپوساکشن را وجود احتمال افتادگی و شل شدن پوست بعد از انجام جراحی می دانیم. چرا که در روند لیپوساکشن، چربی های زیر پوستی بیرون کشیده می شوند و به این ترتیب از حجم زیر پوستی کاسته می شود.
به همین دلیل بسیاری از افرادی که لیپوساکشن می کنند، بعد از مدتی برای انجام جراحی زیبایی شکم هم داوطلب می شوند. بنابراین روشی ایمن روی کار آمده موسوم به لیپوابدومینوپلاستی تا نیاز این افراد به انجام دوباره ی جراحی را از بین ببرد.

مراحل جراحی شکم

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی دارای پنج مرحله کلی است که در ادامه توضیحات هر یک از آن ها را خواهید خواند. ما برای کمک به درک هر چه بهتر هر مرحله، ویدیویی را نیز ارائه کرده ایم.

بیهوشی

بیهوشی جراحی زیبایی شکم به صورت عمومی است. این نوع بیهوشی به دلیل افزایش حداکثری راحتی فرد در طول عمل، ریکاوری سریع و ایمنی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین مزیت بیهوشی عمومی این است که میزان آسیب های ناشی از آن بر روی سلامت شخص بسیار پایین است.

ایجاد برش های لازم

طبیعتا برای ایجاد دسترسی به بخش های داخلی زیر پوست شکم نیاز به ایجاد برش است. برش های ابدومینوپلاستی می توانند به دو صورت ایجاد شوند که در بخش بعدی در رابطه با این انواع ایجاد برش، توضیحات مناسبی را دریافت خواهید کرد. برش های ابدومینوپلاستی معمولا در دور ناف به صورت دایره و در زیر شکم به صورت خط عرضی ایجاد می شوند.

ایجاد تغییرات روی عضلات و پوست شکم

تغییراتی اعم از سر جای خود قرار دادن ماهیچه ها و همچنین برداشت پوست اضافی در دستور کار جراح شکم قرار خواهد گرفت. در ویدیوی مقابل نحوه انجام این اصلاحات را مشاهده می کنید. البته در صورتی که لیپوابدومینوپلاستی انجام شود، اول لیپوساکشن و بعد جراحی شکم انجام خواهد شد.

ایجاد بخیه و پانسمان

برای بستن برش ها و کمک به ترمیم هر چه سریع تر جای آن ها از بخیه های جذبی در آخرین مرحله جراحی شکم استفاده خواهد شد. این بخیه ها باید جوری زده شوند که در زیر لباس پنهان شده و به این ترتیب زیاد محسوس نباشند.

انواع ابدومینوپلاستی

برای ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم بر اساس نحوه ایجاد برش می توان دو نوع کلی (توتال) و جزئی (مینی) در نظر گرفت. در هر یک از این روش ها نوع ایجاد برش بر روی شکم، نحوه اعمال تغییرات و نتیجه جراحی متفاوت خواهد بود.

ابدومینوپلاستی کامل

در این روش برشی عرضی و سراسری در قسمت انتهایی شکم ایجاد شده و وضعیت عضلات و پوست شکم به طور کامل تغییر می کند.

ابدومینوپلاستی کامل برای افرادی مناسب است که مشکلات ظاهری گسترده ای در محل شکم دارند و می خواهند همه آن ها را برطرف کنند.

در این نوع، در بیشتر مواقع برشی نیز دور ناف ایجاد می شود؛ چرا که به دلیل وسعت تغییرات، محل ناف باید دوباره مشخص گردد.

ابدومینوپلاستی جزئی

در مینی ابدومینوپلاستی که با صفت جزئی نیز آن را می شناسیم، اندازه و عرض برش کوچک تر بوده و به همین دلیل، افرادی برای انجام آن مناسب تر هستند که شکمشان مشکلات گسترده ای ندارد و تنها می خواهند افتادگی کم آن را برطرف نمایند.

در ابدومینوپلاستی جزئی معمولا نیازی به ایجاد برش دور ناف نیست؛ دلیل این موضوع، عدم نیاز به ایجاد تغییرات سراسری روی پوست شکم می باشد.

بهترین کاندیداهای جراحی زیبایی شکم

بهترین کاندیداهای جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی افرادی هستند که شرایط زیر را دارا باشند:

 • سلامت عمومی بدن (یعنی سلامت همه بخش های داخلی بدن مانند قلب، ریه ها، کلیه ها و …)
 • عدم مصرف داروهای مختل کننده روند جراحی و ریکاوری بعد از آن
 • عملکرد مناسب در زمینه توجه به مراقبت های بعد از جراحی
 • نداشتن حساسیت به داروهای آرامبخش و بیهوشی
 • داشتن انتظارات واقع بینانه از ابدومینوپلاستی
 • نداشتن سابقه جراحی های سخت و سنگین
 • عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی

چه افرادی می توانند جراحی زیبایی شکم انجام دهند؟
همه ی افرادی که خواهان بهبود وضعیت ناحیه ی شکم خود هستند، می توانند داوطلب مناسبی برای انجام این جراحی باشند. طیف داوطلبان بالقوه ابدومینوپلاستی بیشتر از همه، شامل افراد زیر است:

 • افرادی بعد از کاهش وزن در ناحیه ی شکم خود دچار بدحالتی و افتادگی پوست به صورت جزئی یا کلی شده اند.
 • خانم هایی که در پی بارداری های متعدد، فرم درست بخش میانی بدن خود را از دست داده اند.
 • اشخاصی که در پی افزایش سن، کیفیت پوست خود در ناحیه ی شکم را از دست داده اند. با اثر گذاری عامل پیری، خاصیت الاستیسیته ی پوست از بین رفته و کلاژن سازی با مشکل مواجه می گردد. با انجام ابدومینوپلاستی به عنوان جراحی لیفت پوست شکم می توان از تاثیر گذاری بیش تر این عامل و افتادگی بیش تر پوست شکم جلوگیری کرد.
 • هم خانم ها و هم آقایان می توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند.

چه افرادی نمی توانند جراحی زیبایی شکم انجام دهند؟


برخی از افراد هستند که به دلیل شرایط بدنی خود از صلاحیت لازم برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی برخوردار نیستند. این افراد عبارتند از موارد زیر:


 • افرادی که یکی از ارگان های اصلی بدنشان دچار بیماری یا مشکل است.
 • آن هایی که به داروهای مختلف حساسیت دارند.
 • افرادی که انتظارات غیر واقعی و رویا بافانه نسبت به جراحی های زیبایی دارند.
 • افرادی که تنها به خاطر صحبت های دیگران راضی به انجام ابدومینوپلاستی شده اند، نه برای احساس بهتر خود.
 • آن هایی که به شدت دخانیات و مشروبات الکلی استعمال می کنند.
 • خانم هایی که می خواهند بعد از انجام جراحی زیبایی شکم اقدام به بارداری و زایمان نمایند؛ چرا که این اقدامات می توانند نتیجه ابدومینوپلاستی را تغییر دهند.

عوارض ابدومینوپلاستی

هر جراحی زیبایی دارای عوارض و مزایای خاص خود است؛ جراحی زیبایی شکم نیز از این قاعده مستثنی نیست. در روند ابدومینوپلاستی و در نتیجه ای که از آن دریافت می کنید، مهم ترین عامل موثر، انتخاب جراح است. در صورتی که شما بهترین جراح ابدومینوپلاستی را انتخاب کرده باشی، دیگر نیازی نیست که برای عوارض غیر طبیعی این عمل نگران شوید. مهم ترین عوارض ابدومینوپلاستی عبارتند از:

عوارض طبیعی

عفونت

کبودی

درد

خارش محل بخیه ها

تورم

ترشح خونابه

عوارض غیر طبیعی

منظور از عوارض غیر طبیعی آن است که اگر روند جراحی بهتر پیش می رفت ممکن بود این موارد پیش نیایند. عارضه هایی مثل درد و تورم، جزء لاینفک انواع جراحی هستند اما موارد زیر نباید اتفاق بیفتند.
– غیر قرینگی دو بخش شکم
– نتایج ناموفق و غیر مطلوب
– باقی ماندن محل زخم و اسکار
– بی حس شدن پوست و از بین رفتن اعصاب محل مذکور
– خونریزی شدید به دلیل آسیب رسیدن به عروق خونی محل شکم

این عوارض در موارد نادری اتفاق می افتند اما شما می توانید با انتخاب هوشمندانه ی دکتر ابدومینوپلاستی، بهترین برنامه ی جراحی را برای خود رقم بزنید و بهترین نتایج ممکن را از انجام این عمل حاصل نمایید.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

پیش از انجام جراحی زیبایی شکم، مهم است که شما اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. به وزن متناسب خود برسید. داشتن BMI یا شاخص توده بدنی بالا شما را از زمره کاندیداهای مناسب برای انجام ابدومینوپلاستی خارج می کند. همچنین اگر شما قبل از لاغری به انجام جراحی شکم بپردازید، امکان بازگشت نتیجه بسیار افزایش خواهد یافت.
 2. مصرف سیگار و دیگر دخانیات را کنار بگذارید. نیکوتین با تاثیر گذاری بر روی انتقال دهنده های عصبی می تواند سرعت بهبود زخم ها را کاهش دهد و در نتیجه شما را مدت بیشتری دور از فعالیت های حرفه ای تان نگه دارد.
 3. مصرف نوشیدنی های حاوی الکل را حداقل از دو هفته پیش از جراحی قطع کنید. الکل با ایجاد تغییرات بر روی بدن انسان به صورت شیمیایی می تواند علاوه بر کند کردن سرعت بهبودی، از کیفیت آن نیز بکاهد.
 4. در جلسه مشاوره پیش از جراحی شرکت کنید در این جلسه سوابق پزشکی شما اعم از جراحی های پیشین، سابقه بیماری ها و مصرف داروها، سابقه آلرژی و حساسیت و تداخلات دارویی بررسی خواهند شد. گاهی انجام آزمایش خون و یا عکس برداری با اشعه ایکس نیز از سوی پزشک تجویز می شود. همچنین در طول این جلسه دو کار مهم دیگر نیز انجام می شوند:
 5. پزشک شکم شما را معاینه می کند و میزان تغییرات مورد نیاز را تخمین می زند.
 6. در رابطه با هزینه عمل، انتظارات شما از جراحی و این که وضعیت شکم شما بعد از عمل چگونه خواهد بود، صحبت خواهد شد.
 7. مصرف داروهای هورمونی و ضد انعقاد خون مانند آسپرین باید از دو هفته قبل قطع شده باشند. تا بر روی میزان خونریزی شکم بعد از عمل اثر نگذارند.
 8. ممکن است جراح برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند تا از بروز عفونت جلوگیری شود.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

انواع مختلفی از مراقبت ها وجود دارند که در صورت رعایت کردن همه نکات مربوط به آن ها، شما می توانید این انتظار را داشته باشید که دوران نقاهت و بهبودی تان هر چه سریع تر طی شده و جای برش های ابدومینوپلاستی بهتر و بهتر شوند. انواع مراقبت های تغذیه ای، دارویی و عمومی را در ادامه برای شما عزیزان بر شمرده ایم:

مراقبت های تغذیه ای

شاید غذاهای آماده و سریع مثل فست فود خیلی هوس انگیز به نظر بیایند، اما شما بهتر است که تا یک ماه بعد از عمل زیبایی خود از خوردن این غذاها خودداری کنید.

بهترین راهکارهای تغذیه ای برای شخصی که جراحی زیبایی شکم انجام داده است، استفاده از غذاهای سالم مانند غذاهای خانگی دم کردنی، انواع سبزیجات و میوه هاست.


مراقبت های دارویی

استفاده از داروهایی که باعث تغییر وضعیت خون می شوند، مانند داروی آسپرین، تا دو – سه هفته بعد از هر گونه عمل زیبایی غیر مجاز است.

شما باید فقط و فقط داروهایی را که جراح برایتان تجویز می کند، مصرف کنید. اگر از قبل دارویی مصرف می کرده اید، پزشک را در جریان بگذارید.

مراقبت های عمومی

مراقبت های عمومی مربوط به کارهایی می شوند که شما باید در ابتدا انجام دهید اما بعدا دیگر نیازی به ادامه دادن آن ها نیست؛ مثلا استفاده از گن یا شکم بند. این موارد شاید پیش پا افتاده به نظر برسند اما از اهمیت بالایی برخوردارند. برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی را در ادامه آورده ایم:


ورزش بعد از جراحی شکم

از آن جایی که شکم در قسمت میانی بدن قرار گرفته و هر ورزشی می تواند به آن فشار وارد کند، بهترین راه برای از سر گرفتن ورزش این است که تا یک ماه صبر کنید.

البته این زمان معین برای ورزش های سبک است. در صورتی که به شکل حرفه ای ورزش می کرده اید، برای ادامه فعالیت خود حتما با پزشک مشورت کنید.تماس با پزشک

در صورتی که علائم هشدار دهنده ای مانند عفونت های مزمن، دردهای شدید یا خونریزی های غیر قابل انتظار را در ناحیه شکمی خود مشاهده کردید، حتما با پزشک برای گرفتن وقت معاینه و تجویز آزمایش های لازم در صورت نیاز تماس بگیرید.


از خدمات پزشکی آنلاین استفاده کنید.

در دوران کرونا بهترین راهکار، گرفتن مشاوره آنلاین پزشکی است. با کلیک روی تصویر زیر به صفحه دکتر بخشایی کیا در سامانه آنلاین ماوراطب هدایت شوید:

هزینه ابدومینوپلاستی

آیا از میزان هزینه و قیمت جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی در سال جاری خبر دارید؟ این عبارت را در گوگل جست و جو می کنید که قیمت عمل ابدومینوپلاستی چقدره؟ برای پاسخ گویی به این سوال باید بگوییم که هزینه این جراحی بعد از بررسی وضعیت مراجعه کننده و تعیین میزان مشکلاتی که در ناحیه شکم وی وجود دارد اعلام می شود. بنا بر این نمی توان هزینه ای ثابت را برای همه در نظر گرفت.

البته شما می توانید با دنبال کردن و ارسال عکس شکم خود در صفحه اینستاگرام دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران از به روز ترین قیمت ابدومینوپلاستی با خبر شوید. با کلیک روی عکس زیر صفحه دکتر بخشایی کیا در اینستاگرام را ببینید:

آیکن اینستاگرام

اهمیت انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی

اهمیت نقش جراح بر روی نتیجه هر عملی مبرهن و واضح است. در صورتی که شما جراحی حاذق و با تجربه را برای انجام عمل زیبایی شکم خود انتخاب کنید، می توانید علاوه بر گرفتن نتیجه مطلوب، عدم بروز عوارض ناخواسته و غیر طبیعی را نیز تضمین نمایید.

یک جراح زیبایی در صورتی بهترین جراح شکم است که توانسته باشد بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک خود را اخذ نماید و همچنین به عضویت انجمن های رسمی و بین المللی مانند انجمن جراحان پلاستیک ایران و انجمن بین المللی جراحان پلاستیک امریکا در آمده باشد.

چنین فاکتورهایی ساده به نظر می آیند اما در میزان تجربه و مهارت و کیفیت آموزش های دریافت شده توسط وی تاثیر بسزایی داشته و خواهند داشت.

خصوصیات جراح پلاستیک

سوالات متداول جراحی زیبایی شکم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دکتر علیرضا بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386 رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390 عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

مقالات مرتبط

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های پس از لیپوساکشن برای اطمینان از  بهبودی کامل و نتایج مطلوب بسیار مهم است. لیپوساکشن یک روش کانتورینگ بدن برای برداشتن نواحی موضعی چربی زیر پوست در قسمت های...

لیپوساکشن؛ بهترین روش برای لاغری موضعی

لیپوساکشن؛ بهترین روش برای لاغری موضعی

لیپوساکشن که امروزه طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، یکی از بی خطر ترین، دقیق ترین و مطمئن ترین روش ها برای لاغری می باشد. لیپوساکشن که به جراحی پیکر تراشی نیز...

لیفت بازو (براکیوپلاستی)

لیفت بازو (براکیوپلاستی)

در پی اثر گذاری عوامل مختلفی همچون افزایش سن، کاهش و افزایش وزن، مسائل ژنتیکی و ... ممکن است پوست نواحی مختلف بدن شکل و ظاهر اولیه خود را از دست داده و دچار افتادگی...

بهترین جراح لیپوساکشن

بهترین جراح لیپوساکشن

لیپوساکشن از جمله مهم ترین جراحی های زیبایی است که این روزها برای حذف چربی های اضافی در بخش های مختلف بدن انجام می شود. این جراحی علی رغم این که روشی ایمن و بی خطر برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۶ دیدگاه ها
 1. soheil

  سلام هزینه جراحی ابدومینوپلاستی چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر علیرضا بخشایی کیا

   سلام هزینه رو لطفا دایرکت عکس بدید بپرسید یا تماس بگیرید برای وقت مشاوره.

   پاسخ
 2. reyhaneh

  سلام دکتر ممنون از مطالب خوبتون. می خواستم بدونم آیا توی این شرایط شما عمل می کنید؟

  پاسخ
  • دکتر علیرضا بخشایی کیا

   سلام ممنون از لطفتون. بله، اجازه عمل داریم.

   پاسخ
 3. سمیرا

  سلام امیدوارم خوب و سلامت باشید. می خواستم بدونم آیا استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی اجباریه؟

  پاسخ
  • دکتر علیرضا بخشایی کیا

   بهتر هست که استفاده کنید چون شکم را محکم نگه می داره.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *