دکتر علیرضا بخشایی کیا / جراحی بینی / اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

به دلیل وجود ویژگی های خاص برای بینی های گوشتی، بسیاری از افراد، عمل بینی گوشتی را دشوارترین نوع جراحی بینی می دانند. اگر بینی شما از همین نوع است و می خواهید نتیجه دلخواه خود را از جراحی بینی دریافت کنید، باید در انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران به صورت هوشمندانه عمل نمایید. در این مقاله مهم ترین خصوصیات چنین جراحی را بر شمرده ایم و به سوالات شما درباره جراحی بینی گوشتی پاسخ داده ایم. با ما همراه باشید.

 

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

از جمله ویژگی های بینی های گوشتی عبارتند از:

پوست ضخیم

مهم ترین تفاوتی که میان بینی های گوشتی و استخوانی وجود دارد میزان ضخامت پوست بینی است. ضخامت پوست در بینی های گوشتی بسیار بیشتر از بینی های استخوانی است. به همین دلیل روند جراحی در این نوع بینی ها دشوار تر است؛ چرا که باید در صورت نیاز، اقدامات لازم برای نازک کردن پوست بینی انجام شود.

اسکلت ضعیف

اسکلت بینی شامل غضروف ها و استخوان هاست. به گفته دکتر علیرضا بخشایی کیا، در بسیاری از موارد، در صورتی که بینی فرد متقاضی عمل رینوپلاستی از نوع گوشتی باشد، اقداماتی برای افزایش استحکام اسکلت صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید
عمل بینی طبیعی

به عنوان مثالی از این اقدامات می توان به پیوند غضروف به بینی اشاره کرد. در این روند، غضروف مورد نیاز برای تقویت اسکلت بینی از بخش هایی مانند گوش و دنده ها استخراج شده و به صورت امن، بدون درد و بدون باقی گذاشتن اسکار به بینی پیوند زده می شود.

وجود غدد چربی زیاد زیر بافت پوست

غده های چربی زیر پوست بینی می توانند بر روی نوع بینی شما موثر باشند. در بینی های استخوانی چنین ویژگی وجود ندارد و به همین دلیل وجود این خصوصیت را می توان مختص بینی های گوشتی دانست.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت می کند؟

یکی از مهم ترین عارضه هایی که بعد از عمل بینی گوشتی احتمال بروز و ظهور دارد، برگشت بینی گوشتی بعد از عمل است. در واقع بینی های گوشتی به دلیل این که غضروف کمی دارند، پس از انجام جراحی، هیچ گونه غضروف و استخوان حمایتی در نوک بینی وجود ندارد. در نتیجه افتادگی بینی رخ می دهد.

افتادگی بینی به معنای پایین آمدن نوک بینی بیش از حد طبیعی است.

در این موارد گفته می شود که نتیجه جراحی بینی بازگشت کرده است و زیبایی تا حدودی از بین رفته است.

در وضعیت طبیعی نوک بینی یا لب بالایی باید زاویه 90 تا 110 درجه داشته باشد. اما در بینی های افتاده این زاویه کمتر از 90 درجه است.

اما نکته قابل توجه این است که در این روزها با توجه به تکنیک های نوینی که در جراحی بینی به کار گرفته می شود، احتمال بروز این عارضه به کمترین میزان ممکن رسیده است.

بیشتر بخوانید
تغییرات چهره بعد از جراحی بینی

انتخاب درست جراح بینی گوشتی را می توان مهم ترین عامل موثر بر روی کاهش احتمال بروز چنین عارضه ای دانست.

 

جلوگیری از برگشت بینی گوشتی

یکی از اقداماتی که در جهت جلوگیری از برگشت بینی گوشتی انجام می شود، همان تقویت غضروف است.

همان طور که گفته شد بینی های گوشتی دارای غضروف کم و استخوان ضعیف هستند. به همین منظور برای تقویت و بهبود غضروف در این ناحیه از بخش های دیگر بدن غضروف برداشت می شود سپس در ناحیه نوک بینی پیوند می خورد.

از دیگر اقداماتی که برای پیشگیری از بازگشت نتیجه جراحی انجام می شود، چسب زدن به بینی است. چسب هایی که بعد از عمل بینی بر روی آن نصب می شوند، به فرم گیری بهتر نوک بینی کمک می کند.

به همین دلیل توصیه می شود که در مدت زمان مشخصی که پزشک مشخص کرده است حتما چسب را به طور صحیح روی بینی قرار دهید.

از دیگر مزایای چسب زدن به بینی های گوشتی این است که روند بهبودی تورم بعد از بینی سریع تر می شود و نتیجه نهایی نمایان می شود.

بینی ام گوشتی است. آیا جراحی کنم؟

بسیاری از افراد از ترس بازگشت نتیجه جراحی بینی گوشتی برای انجام آن تردید دارند. به همین دلیل از پزشکان و متخصصان مختلفی در این حوزه مشورت می گیرند.

برای راهنمایی شما و پاسخ به این سوال باید بگوییم در صورتی که بهترین جراح برای عمل بینی گوشتی انتخاب شود، نتیجه ای که حاصل می آید بر وفق مراد خواهد بود.

بیشتر بخوانید
12 مورد از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل بینی

بنابراین مهم ترین اقدامی که می توانید انجام دهید این است در هنگام انتخاب جراح بینی نهایت دقت را داشته باشید و تحقیقات لازم را در خصوص توانمندی و مهارت وی انجام دهید.

بهترین جراح بینی گوشتی می تواند با تکیه بر مهارت و دانشی که کسب کرده است بهترین برنامه را طراحی کند و با استفاده از مهارت، تجربه و ابزار در دسترس خود به شما در گرفتن بهترین نتیجه از جراحی بینی کمک شایانی نماید.

هزینه ترمیم بینی گوشتی

در صورتی که بینی گوشتی یک بار جراحی شده باشد و از نتیجه راضی نباشید و بخواهید مجددا برای عمل بینی اقدام کنید، هزینه های جراحی ترمیم بینی همچون جراحی اولیه بینی محاسبه می شود.

در برخی موارد، اگر جراح بینی اولیه با جراح ترمیم بینی یکسان باشند، با توافقی که بین مراجعه کننده و پزشک انجام می گردد دستمزد دریافت نمی شود. اما سایر هزینه های جراحی بینی گوشتی از جمله:

  • هزینه های کلینیک یا بیمارستان
  • هزینه های مربوط به مواد و ابزار آلاتی که در روند جراحی مورد استفاده قرار می گیرند

به طور کامل باید پرداخت شود.

در صورتی که جراح بینی اولیه و ثانویه دو جراح مختلف باشند هزینه های جراحی به علاوه دستمزد نیز دریافت می شود.

اما توصیه ما این است که در صورتی که اشتباه از سوی بی تجربگی و عدم توانمندی پزشک جراح بوده است روند جراحی را مجددا به وی نسپارید و از جراحان دیگر کمک بگیرید.

نمونه کار عمل ترمیم بینی توسط دکتر بخشایی کیا:

نمونه کار عمل بینی گوشتی

 

بهترین جراح بینی گوشتی چه کسی است؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید نکات مختلفی را در نظر داشت، چرا که نه تنها دانش و مهارت جراح بینی، بلکه میزان تجربه وی هم در روند عمل موثر خواهد بود. جراح بینی با در نظر گرفتن همه تناسبات میان بینی و دیگر اعضای صورت شما می تواند به داشتن تجربه هر چه بهتر از عمل بینی گوشتی شما کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بخشایی کیا

دکتر علیرضا بخشایی کیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

بیشتر بخوانید
صفر تا صد جراحی بینی

رتبه برتر بورد تخصصی جراحی عمومی سال 1386
رتبه برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک در سال 1390
استادیار دانشگاه جندی شاپور
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

Call Now Buttonتماس با پزشک